Суспільство

В Україні створили антологію текстів для театральних вистав про війну

. 908

Громадська організація Parade-fest створила онлайн-збірку текстів звичайних українців, які розповідали про свій досвід війни, для театрів України і світу. Однією з рідерок проєкту є театрознавця Світлана Баженова, яка на початку повномасштабного вторгнення переїхала разом з сім’єю з Харкова до Кропивницького.

Antologiya24

Як розповіла «Гречці» Світлана Баженова, для текстів не було обмежень щодо форми чи жанру: у збірку увійшли есе, п’єси, щоденники та навіть лічилка. Загалом організатори отримали 183 тексти, з яких відібрали 23.

«Колеги з Європи казали, що хочуть говорити про війну в Україні, але не мають матеріалу. Тому сайт має англомовну версію, деякі твори перекладені також чеською та польською», – пояснила рідерка проєкту.

Світлана Баженова уточнила, що тексти доступні на сайті «Антологія 24» для перегляду, проте для використання їх у публічних читаннях, виставах потрібно зв’язатися з автором чи авторкою і підписати відповідний договір. «У нас підписані договори з авторами текстів, оформлене роялті. На сайті ми не публікували контакти авторів, бо це персональна інформація, проте з ними можна зв’язатися через організаторів», – додала вона.

За словами театрознавиці, наразі готується презентація друкованої збірки «Антологія 24», а також публічні читання, які скоріш за все відбудуться у Львові.

Нагадаємо, «Гречка» публікувала історії акторів з Маріуполя, які пережили окупацію і бомбардування міста.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте


Реклама