Суспільство

Декомунізація у Кропивницькому: на один радянський пам’ятник стало менше (ФОТО, ВІДЕО)

 Автор: Ірина Требунських. 7337

У Кропивницькому 14 жовтня впав пам’ятник радянської доби – йдеться про статую у сквері Слави, що неподалік Дендропарку.

pam0

Зранку 14 жовтня у сквері Слави виявили, що пам’ятник лежить на землі. Наразі на місці працюють комунальні служби, прибираючи монумент.

pam1pam2

На монументі, присвяченому учасникам громадянської та Другої світової воєн (з неправильно вказаними датами), є й написи російською мовою «За владу Рад», «пам’яті героїв поклонись…», а також символіка тоталітарного режиму – серп і молот.

Skver Slavu

Пам’ятник у сквері Слави. 2020 рік.

Цей пам’ятник неодноразово вже закликали декомунізувати. У серпні 2020 року у місцевому бюджеті планували виділити на його демонтаж 1 мільйон 266 тисяч гривень. Проте кошти так і не заклали через складну бюджетну ситуацію, пов'язану з пандемією коронавірусу.

Вже у 2021 році активісти намагалися декомунізувати пам’ятник за власний кошт, наголошуючи, що він є радянською символікою та й у аварійному стані. При цьому монумент офіційно не має балансоутримувача, тож ніхто не відповідає за його цілісність і безпечність. Тоді у відповідь місцева влада пообіцяла прибрати з пам’ятника радянські символи.

Раніше містяни закликали й змінити назву скверу Слави – на сквер Української слави або Звитяги.

pam3

pam4

pam5

pam6pam7pam8

Поширюйте

Коментуйте