У Києві Шевченківський райсуд арештував корпоративні права групи компаній «Гідросила» кропивницького підприємця Павла Штутмана у кримінальному провадженні про держзраду.
Згідно ухвали суду від 19 вересня, йдеться про кримінальне провадження, розпочате 23 травня цього року слідчим управлінням СБУ за ч.1 ст. 111 (державна зрада) та ч.4 ст. 111-1 ККУ (колабораційна діяльність), пишуть "Наші гроші".
До суду надійшло клопотання прокурора Департаменту нагляду за додержанням законів органами безпеки Офісу Генпрокурора про арешт майна в рамках цього провадження.
У клопотанні йдеться, що за версією слідства щонайменше з 2021 року бенефіціарний власник та голова наглядової ради ПрАТ «Гідросила Груп» (згідно з Держреєстром це Павло Штутман) спільно з іншими громадянами України, використовуючи підконтрольні йому підприємства, а також суб’єкти господарювання, що розміщені на території Росії, які входять до групи компаній ПрАТ «Гідросила Груп», а саме АО «Союзгидравлика» (Бєлгород, РФ), ООО Белгородская сбытовая компания» (Бєлгород, РФ), АО «Техничесний центр Эльворти» (Батайск, РФ), ООО «Гидросила М» (Москва, РФ) здійснюють виробництво та постачання у тому числі до підприємств військово-промислового комплексу РФ АОА «Брянский Арсенал» та ООО «Военно-промышленная компания» запчастини, які надалі встановлюються на військову техніку РФ.
Слідчі вказують, що зокрема «Союзгидравлика» та «Брянский Арсенал», які отримують продукцію «Гідросили» в основному співпрацюють з Міноборони РФ, здійснюють виробництво військових бойових машин.
Ще один епізод, який згадується в тексті клопотання, стосується торгівлі з російськими контрагентами вже після 24 лютого. Слідство твердить, що продукція (зокрема насоси шестерні та насоси аксіально-поршневі) постачалася в Грузію, Болгарію, Латвію, Литву, Молдову та інші країни, проте надалі через підконтрольні суб’єкти господарювання продавалася до Росії. Також про торгівлю з країною-агресором свідчить наявність дебіторської заборгованості у ПрАТ «Торговий дім «Гідросила» по взаємовідносинах з контрагентом з російського Батайська.
Згадуються у клопотання й те, що експорт продукції української компанії здійснюється через ПрАТ «Торговий дім «Гідросила», до складу якого входять заводи, що знаходяться у тимчасово окупованому Мелітополі Запорізької області – АТ «Гідросила МЗТГ» і ТОВ «Гідросила Тетіс». Слідство наполягає, що за вказівками очільника та гендиректора групи компаній ці підприємства співпрацюють з окупантами.
Крім цього, стало відомо, що директор мелітопольського філіалу «Торговий дім «Гідросила» 24 червня цього року зареєстрував у Краснодарі підприємство ООО «Торговый Дом МЗТГ Гидравлика». Слідство стверджує, що отримало документи про торговельні взаємовідносини вказаного російського підприємства з «Гідросила Груп».
Також в матеріалах справи є протоколи огляду роликів пропагандистів в Youtube про роботу заводів «Гідросили» і співпрацю керівництва підприємств з окупантами у тимчасово окупованому Мелітополі.
Шевченківський райсуд за результатом розгляду клопотання ухвалив арештувати корпоративні права групи компаній «Гідрослина», зокрема й контрольні частки, що належать Павлу Штутману, а також корпоративні права та нерухомість підприємств у Запорізькій області. Згідно з рішенням суду, активи передані в управління Нацагенству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними злочинним шляхом.
Нагадаємо, що у серпні СБУ проводила обшуки на підприємствах компанії у Кропивницькому. Раніше в «Гідросилі» заявили, що окупанти зайняли їхні заводи у тимчасово окупованому Мелітополі і зв’язку з компаніями нема.
- Попри війну медгалузь Кіровоградщини розвивається: Андрій Райкович зустрівся із замміністра МОЗ
- Продовження дії закордонного паспорту: що змінилось
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте