Суспільство

Фінансова грамотність та організація: як прагнуть розвиватися волонтерські центри Кіровоградщини (ІНФОГРАФІКА)

. 677

Від початку повномасштабного вторгнення на територї Кіровоградщини, як і всієї країни, значно активізувалася волонтерська діяльність. Чимало людей для ефектовності своєї роботи об'єдналися у волонтерські центри, які мало не цілодобово працюють на допомогу армії та переселенцям.

volontery

Проте, тільки третина волонтерських центрів нашої області працюють на базі зареєстрованих громадських об'єднань. Найбільшими своїми потребами вони називають організаційний розвиток, формування ефективної команди, а також посилення фінансової грамотності всередині волонтерського центру.

Про це розповіли у КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», опираючись на опитування, які проводила команда протягом липня – жовтня цього року.

“Опитування не є соціологічними, але дозволяють побачити тенденцію розвитку волонтерських центрів, які працюють у районах Кіровоградської області. Нам важливо розуміти які потреби мають волонтерські центри сьогодні, аби оперативно реагувати на них, плануючи ті чи інші заходи у межах Програми підтримки волонтерських центрів Кіровоградщини, що втілює наша команда за підтримки National Endowment for Democracy. Водночас ця інформація є необхідною для розуміння того як розвиваються сьогодні громадський і волонтерський сектори”, - говорить голова Організації Алла Волошина.

Опитування показало, що найбільшими потребами волонтерських центрів є фандрейзинг та фінансова підтримка, залучення нових партнерів та обмін досвідом, у тому числі з міжнародними організаціям, а також навчання і зміцнення команд, що вже сформувалися і працюють у центрах.

Водночас волонтери зацікавлені розширювати свої знання у фінансових питаннях, а також розвивати свої волонтерські центри як спроможні організації.

Тому серед запитів на навчання є допомога і консультування в питаннях реєстрації громадських об’єднань та соціальних підприємств, стратегування і планування нових напрямків роботи, налагодження фінансової прозорості у роботі волонтерського центру і залучення фінансування від програм донорської та міжнародної підтримки України. Відзначають волонтери і потребу у запровадженні методик і практик, які допоможуть запобігти емоційному вигоранню волонтерів та волонтерок.

vol1

Довідково:

Опитування волонтерських центрів проводилося у рамках Програми підтримки волонтерських центрів Кіровоградщини, яку впроваджує команда КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy в межах реалізації проєкту «Соціальне замовлення Кіровоградщини». Програма спрямована на посилення волонтерських центрів шляхом: 1) фінансування волонтерських ініціатив через проведення конкурсу міні-грантів; 2) навчання та консультаційний супровід щодо фандрейзингу, стратегування, ефективних комунікацій, налагодження ефективної роботи тощо; 3) відновлення сил і повернення в ресурсний стан волонтерок і волонтерів; 4) промоція діяльності волонтерських центрів Кіровоградської області на всеукраїнському і міжнародному рівнях; 5) посилення інституційної стійкості волонтерських центрів.

Нагадаємо, "Гречка" розповідала про діяльність Новомиргородських волонтерів та об'єднання волонтерів у Чечеліївці.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама