Суспільство

"Щоб робота об'єднувала думки": художник розповів про символи у новому муралі Кропивницького

. 1296

 У центрі Кропивницького завершили створення муралу “Корифей Марко”. Автор стінопису художник Олександр Брітцев розповів про символи, які заклав до малюнка.

 

DSC 06732

За словами художника, сюжет муралу – це композиційний колаж із кількома акцентами, інформують у пресслужбі Кіровоградської облради.

“Головною частиною малюнка є портрет Марка Кропивницького. Важливий момент – його погляд. Видатний український драматург дивиться вперед. Так само вперед рухається і човен, на якому стоїть козак, тримаючи синьо-жовтий стяг. Козак – це теж образ корифея. Він стоїть нерухомо над своїм театром – це відображає велич особистості, яким був Марко Кропивницький”, – розповів Олександр Брітцев.

За його словами, окрему роль у стінописі відіграє човен.

“Він – як людське тіло, як вмістилище душі. Як кожен колектив є одним човном, так і кожна країна – це єдність і цілісність напрямку”, – акцентував Олександр.

DSC 03132

Фантастичні квіти, – пояснює він, – є супутником сюжету. На муралі це півники або ж іриси. 

“Вони зображені з масками. Це складова театру – бути виразним, сумним, веселим, здивованим, щоб якнайяскравіше передати настрій. Також ці квіти є символом дружби та довіри”, – повідомив художник.

Він також зауважив, що попри чималу кількість символів, кожен побачить у стінописі своє.

“Пам’ятаєте, колись Олександр Довженко добре підмітив. Він сказав: “Двоє дивляться вниз. Один бачить калюжу, другий – зорі. Що кому”. Так і тут. Кожен у муралі бачитиме своє і це абсолютно нормально. Як і те, що він комусь може подобатися, а комусь – ні. Але я б дуже хотів, щоб моя робота не розділяла думки, а навпаки їх об‘єднувала. Бо наша перемога тільки в єдності”, – зауважив автор.

Як повідомив голова обласної ради Сергій Шульга, роботу над стінописом завершили напередодні. Тривала вона рівно 50 днів.

Нагадаємо, раніше “Гречка” писала про завершення нового муралу у Кропивницькому.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте


Реклама