Суспільство

Хто керуватиме арештованою «Гідросилою» та отримуватиме прибутки

. 5935

У вересні суд арештував корпоративні права групи компаній «Гідросила» у кримінальному провадженні про державну зраду. Арештовані активи передали до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), яке визначає їхню подальшу долю та як розподілятимуться доходи з арехтованих підприємств.

300079189 432727742206305 5121164283914680239 n

Начальник відділу комунікацій та промоції АРМА Павло Бульдович пояснив виданню «Наші гроші», що надалі робитимуть з арештованими активами групи «Гідросила», куди входить ПрАТ «Торговий дім «Гідросила», ПрАТ «Гідросила Груп», АТ «Гідросила МЗТГ», ТОВ «Гідросила-Тетіс».

За його словами, АРМА отримало арештовані активи та передаватиме їх в управління через конкурс державним чи приватним компаніям. Конкурси є відкритими, інформація про їхнє проведення та результати публікуються на сайті Нацагентства arma.gov.ua

«Така доля чекає цей актив. Власне по ньому зараз збирається і опрацьовується інформація. Якщо є майно, має бути огляд і оголошуватиметься конкурс. Будемо шукати управителя для цього активу», – розповів Павло Бульдович.

При накладенні арешту попередній власник не має права розпоряджатися активами, а також отримувати з них дохід. Коли конкурсом буде визначено нового управителя, то дохід розподілятиметься на три частини:

  • утримання самого активу, тобто ремонт, оплата страхування, збереження робочих місць тощо;
  • частина доходу направляється до державного бюджету (згідно з договором, підписаним між АРМА та управителем);
  • винагорода самого управителя.

При цьому власник може оскаржити ухвалу суду, але за словами представника АРМА, вони не отримували скасування рішення про передачу їм активів «Гідросили», тому продовжують заходи з управління.

Частина арештованих активів групи «Гідросила» розташоване на тимчасово окупованих Росією територіях України, тому АРМА не може фактично здійснити управління там.

«Наразі АРМА може розпоряджатися лише тим, що є по факту», – додав Павло Бульдович

Нагадаємо, що у серпні 2022 року Служба безпеки України провела обшуки на підприємстві ПАТ «Гідросила».

Поширюйте

Коментуйте


Реклама