Суспільство

Субсидії 2022: хто може отримати та як оформити

. 1995

 

У Кропивницькому майже 16 тисяч домогосподарств отримуватмуть субсидії на період поточного опалювального сезону. Загальна сума виплат становить понад 13 мільйонів.

 

 

groshi na batareyiХто може отримати житлову субсидію та які документи потрібні для оформлення державної допомоги пояснили у профільному департаменті, інформує пресслужба міськради.

За яких умов призначають субсидію

За словами директорки департаменту соціального захисту Кропивницької міської ради Юлії Вовк, житлові субсидії призначаються, коли є різниця між розміром плати за комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне паливо і розміром установленого обов’язкового відсотка платежу, який визначається за формулою індивідуально для кожного домогосподарства.

При цьому обов’язковий відсоток платежу залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу всіх, хто зареєстрований у помешканні, в розрахунку на одну особу та визначається індивідуально за єдиною формулою.

Хто і як може отримати субсидію

Субсидію призначають одному із членів домогосподарства з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується:

 • на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня,
 • на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня.

Субсидію не можна призначати одночасно за зареєстрованим місцем проживання особи та за місцем її фактичного проживання.

Житлову субсидію розраховуєють у квітні та жовтні з урахуванням тривалості опалювального сезону з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Якщо заяву на отримання субсидії подали протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону, то її призначать з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання.

Отримати субсидію можуть й орендарі житла. Для них її можна призначити, якщо є договір наймання житла і він діє на весь сезон, який охоплює субсидія. На наступний термін житлова субсидія призначається за особистим зверненням орендаря.

Субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.

Субсидію також можуть призначати за результатами обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства у наступних випадках:

 • якщо споживачів відключили від централізованого опалення і вони для обігріву приміщень використовують побутові електроприлади;
 • якщо в помешканні є кілька розділених особових рахунків, або за однією адресою є декілька житлових приміщень з розділеними особовими рахунками;
 • коли у складі домогосподарства кількість фактично проживаючих людей є меншою за кількість людей, зареєстрованих там;
 • якщо у родині під опікою діти, наприклад дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї, які не зареєстровані за адресою, але фактично там проживають.

Субсидіанти у Кропивнивницькому

"Станом на 1 листопада цього року департамент прийняв 3422 заяви про призначення житлової субсидії. Кількість звернень за призначенням субсидії у цьому році зменшилась, оскільки відповідно до постанови Кабміну, призначення субсидії з травня домогосподарствам, які отримували її в опалювальному сезоні 2021-2022 років, проводилося без звернень громадян", - повідомила Юлія Вовк.

Як зазначила посадовиця, на початок цьогорічного опалювального сезону на обліку в департаменті перебуває 15721 домогосподарство, якому призначено житлову субсидію з жовтня. Загальна сума нарахування становить понад 13 мільйонів гривень.

Як оформити субсидію

За призначенням житлової субсидії кропивничани можуть звертатися до департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради в будь-який зручний спосіб:

 • за раніше виданими талонами-направленнями,
 • за попереднім записом за телефонами «гарячої лінії»,
 • в порядку «живої черги».

Також заяву про призначення субсидії та декларацію про доходи та майновий стан можна надіслати поштою, або з використанням мобільного додатка Дія.

Для призначення житлової субсидії потрібно подати:

 • заяву;
 • декларацію;
 • інші документи (у разі потреби).

Оформити житлову субсидію можна у Центрі надання адміністративних послуг за адресою: вул. Архітектора Паученка, 41/26.

Нагадаємо, відтепер виплату житлових субсидій та пільг здійснюватиме пенсійний фонд. Такі зміни почали діяти із жовтня цього року.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте


Реклама