Суспільство

Наслідки ворожих обстрілів енергооб'єктів: на Кіровоградщині феронікелевий комбінат призупинив роботу

 Автор: Таміла Делюрман. 18995

Побузький феронікелевий комбінат (ПФК), що на Кіровоградщині, вимушено призупиняє виробництво. Внаслідок ракетної атаки та глобального пошкодження електромережі, підприємство не має можливості відновити роботу печей.

0090

Як повідомили на сайті комбінату, вранці 22 жовтня 3 ворожі ракетні удари припали на енергетичний об’єкт, який забезпечував живлення феронікелевого комбінату та низки населених пунктів Кіровоградської та Миколаївської областей, у тому числі водозабірної станції на річці Південний Буг.

Через відсутність живлення, на ПФК зупинили металургійний процес та водозабір. Підприємство отримало значні економічні збитки, а виробництво були змушені зупинити на період до відновлення підстанції та ремонту основного обладнання.

Перш за все, підприємство, здійснило заходи, щодо недопущення ситуацій, які можуть мати негативний вплив на здоров’я людей чи екологію.

Наразі електропостачання відновили, але воно дуже нестабільне та його ледве вистачає на потреби населення.

Через неможливість вести виробничий процес, комбінат вимушений призупинити основну виробничу діяльність. Простій почався від 1 листопада.

Крім того, у повідомленні зауважили, що з початку повномасштабного вторгнення Побузький феронікелевий комбінат працював зі збитками через високі витрати на енергоносії, логістичні перешкоди, брак сировини. Підприємство субсидіював швейцарський інвестор Solway Investment Group, намагаючись максимально виконувати взяті на себе зобов’язання перед робітниками та громадою.

За 9 місяців цього року виробництво підприємства знизилося вдвічі. Проте, за цей період комбінат сплатив податки до бюджету України на суму 113,8 мільйонів гривень.

Крім того, заробітна плата та соціальні виплати зберігались в повному обсязі.

У період простою, за всім персоналом збережуть робочі місця.

Персоналу, який обслуговуватиме та відповідатиме за роботу об’єктів критичної інфраструктури, а також охороні об’єктів комбінату зарплату нараховуватимуть за фактично відпрацьований час. Тим же працівникам, які не задіяним на охороні або експлуатації устаткування, час простою оплачуватимуть у розмірі не менше двох третин встановленої тарифної ставки чи окладу.

“Ми лишаємось на місцях та намагатимемося зберігати колектив, бути корисними громаді та захисникам України заради Нашої Перемоги” – прокоментував генеральний директор ПФК Денис Шевченко

В період вимушеного простою, ПФК продовжить виконувати соціальні зобов’язання перед громадою з водопостачання, водовідведення, газо та теплопостачання.

Поширюйте

Коментуйте