Суспільство

25 рішень за добу: підозрюваний у корупції суддя продовжує працювати в Олександрівському райсуді

. 2632

У серпні 2022 року голову Олександрівського районного суду Павла Івченка затримали під час одержання хабаря і оголосили підозру про зловживання впливом. Підозрюваного усунули з посади голови райсуду, проте він продовжує приймати рішення іменем України у якості судді.

 sud

 

Як повідомляла «Гречка», в Олександрівському районному суді у вересні 2022 року шляхом таємного голосування обрали нового голову – Ігоря Максимовича. Він замінив на цій посаді Павла Івченка, якого у серпні затримали під час одержання хабаря і оголосили про підозру у зловживанні впливом. В Службі безпеки України тоді повідомили, що за ці гроші суддя обіцяв громадянину, на якого чекав суд за водіння автомобіля у стані алкогольного сп’яніння, за гроші уникнути передбаченої законом відповідальності.

Згодом виявилося, що у цій справі фігурують дві помічниці суддів Кіровськоого райсуду міста Кропивницького. За версією слідства, Павло Івченко погодився «залагодити» справу про адмінпротокол за нетверезе кермування за 1000 доларів. Проте ця справа мала розглядатися у Кіровоському райсуді, і він звернувся до помічниці судді, яка там працює. Та в свою чергу попросила про допомогу колегу.

«Після отримання коштів помічниці суддів на робочому комп’ютері виготовили судову ухвалу про відсутність у діях чоловіка, на якого було складено адмінпротокол про п’яне кермування, складу правопорушення і віддали йому документ», – стверджують слідчі.

Всім трьом фігурантам суд обрав запобіжний захід у вигляді грошової застави із покладанням особистих обов’язків.

Як повідомляє «Слово і діло», Вищий антикорупційний суд 31 жовтня ухвалив рішення продовжити розслідування у справі щодо Павла Івченка та помічниць судді Світлані Муравйовій та Олені Долі до 6 березня 2023 року.

І хоч Павло Івченко був усунутий з посади голови райсуду, проте він продовжує працювати суддею в Олександрівському райсуді і зараз. Згідно з Державним реєстром судових рішень, 1 листопада він виніс три постанови у справах про адміністративні правопорушення. А, наприклад, 25 жовтня суддя Івченко виніс вісім ухвал та десять рішень у цивільних справах за один день в Олександрівському райсуді.

Раніше «Гречка» повідомляла, що у Кропивницькому за підозрою у хабарництві затримали заступника голови обласної прокуратури Олександра Маленка.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте


Реклама