Суспільство

В Україні ухвалили законопроєкт щодо відпусток для військових під час воєнного стану

. 1469

Народні депутати України ухвалили в першому читанні законопроєкт, який дозволяє військовим брати короткострокові відпустки під час воєнного стану.

vijskova

Як повідомляє офіційний портал Верховної Ради, законопроєкт №8081 був ухвалений 2 листопада – «за» проголосували 330 народних депутатів.

Голова Комітету з питань національної безпеки та оборони Олександр Завітневич пояснив, що таким чином планується розширити перелік потреб, за якими можна взяти відпустку. Адже наразі за законом військовослужбовці під час воєнного стану можуть отримати лише за сімейними обставинами або за рішенням командира.

«У документі ми пропонуємо, щоб під час воєнного стану надавалися відпустки до 10 календарних днів зі збереженням зарплати – без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки й назад, але не більше двох діб в один кінець», – пояснив він.

Олександр Завітневич додав, що наразі депутати розглядатимуть різноманітні зміни і доповнення, щоб фіналізована версія законопроєкту, яку подадуть на остаточне голосування, враховувала всі нюанси.

Нагадаємо, у територіальних центрах комплектування Кіровоградської області триває відбір кандидатів на військову службу за контрактом.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама