Суспільство

Відсудити погашений борг? "Нафтогаз" намагався стягнути майже 400 тисяч з аджамських шкіл

 Автор: Таміла Делюрман. 1301

 

"Нафтогаз" відсудив у відділу освіти, молоді та спорту, культури та туризму Аджамської сільської ради, що на Кіровоградщині, майже 400 тисяч боргу. Проте вище згаданий відділ подав апеляцію на рішення суду, оскільки там стверджують, що борг сплатили.

 

 borg za gaz

Відповідна інформація розміщена на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.

Зокрема, газопостачальна компанія звернулася до суду із позовом до вище згаданого відділу Аджамської сільради, в якому вимагає сплатити борг. А саме: 300 082 гривні основного боргу, 38 421 гривень пені, 5 029 гривень - 3% річних та 53 522 гривень інфляційних втрат.

Суд відбувся 17 жовтня. Представники від сільради не з'явився на засідання, хоча їх належним чином попередили, тому підстав для відкладення розгляду не було.

Згідно матеріалів справи, заборгованість виникла за листопада та грудень 2021 року. Згідно наданих доказів, в цей період відділ освіти, молоді та спорту, культури та туризму Аджамської сільської ради не сплачував за поставлений газ та не підписав акти приймання-передачі природного газу, які їм надсилали від "Нафтогазу".

У червні цього року газопостачальна компанія направила лист із вимогами споатити заборгованість, проте офіційної відповіді не отримала й оплати теж, тому звернулася до суду.

Відтак, розглянувши справу, суд прийняв рішення задовольнити позов повністю та зобовязати відповідний відділ Аджамської сільради виплатити борг із нарахуванням пені та інших складників суми, які виникли через заборгованість.

У коментарі "Гречці" начальник відділу освіти, молоді та спорту, культури та туризму Аджамської сільської ради Вадим Нагорний пояснив, що вони вже подали апеляцію на таке рішення, оскільки зазначені в позові борги, відділ сплатив ще у серпні.

За його словами, заборгованість виникла за листопад-грудень минулого року за постачання газу до трьох шкіл Аджамки. Така ситуцація склалася через те, що тоді їх перевели на програму "Постачальник останньої надії (ПОН)" , і відділ не встиг укласти нові договори, а відповідно і виділити фінансування.

"А на початку року відбулося повномасштабне вторгнення і з фінансуванням відповідно були перебої. Вже у червні ми прийняли рішення про виділилення додаткових коштів на погашення боргів, а в серпні повністю розрахувалися", - прокоментував посадовець.

Крім того, він зауважив, що борг погасили у серпні, а "Нафтогаз" звернувся до суду вже у вересні. Відтак, відділ освіти подав апеляційну скаргу на рішення суду. Про дату засідання поки не повідомили.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте