Суспільство

Відповідь на вимогу КП ВМР “Вінницяміськтеплоенерго"

. 1022

 

8 листопада на електронну адресу редакції “Гречки” надійшов лист за підписом заступника генерального директора з інвестиційної діяльності КП ВМР “Вінницяміськтеплоенерго”. У листі представники комунального підприємства вимагали опублікувати спростування недостовірних відомостей, що, на їхню думку, були поширені в матеріалі “Закупівельні ризики. (Не) інструкція до використання”.


Мова йде про блок “Зловживання процедурою “Українська визвольна війна”, де проведеною комунальниками закупівлею кам’яної солі на суму 3,876 млн грн ілюструвалась відсутність у подібних замовників бажання використовувати можливості проведення відкритих торгів - конкурентної процедури, що дає підприємству потенційну можливість зекономити бюджетні кошти.

 

У свою чергу КП ВМР “Вінницяміськтеплоенерго” керуючись нормами Постанови КМУ №169 використали можливість замовити товар без проведення публічних торгів в системі публічних закупівель Prozorro. Власне на положення даної постанови і вказує підприємство у своєму листі, зазначаючи, що їхні дії, як в частині підписання договору укладеного без використання електронної системи закупівель так і в частині звітування з півторамісячною затримкою, не є порушенням вищезгаданих норм законодавства про проведення публічних закупівель товарів, робіт і послуг.

Погоджуємось, і наголошуємо - замовлення солі, що було здійснено “Вінницямісьтеплоенерго” не порушувало норм чинного законодавства. Щоправда в опублікованому нами матеріали цього і не стверджувалось.

Що ж до “зловживання можливістю використання процедури “Українська визвольна війна” то мова в матеріалі йшла про наступне. За даними модулю аналітики bi.prozorro.org за період з 1 січня по 31 жовтня 2022 року в системі публічних закупівель Prozorro було успішно проведено 75 процедур відкритих, тобто конкурентних, торгів щодо придбання кам’яної солі. Завдяки залученню до торгів більшої кількості учасників та створенню умов для прозорої конкуренції, від загальної очікуваної вартості в 125,43 мільйонів гривень замовникам вдалось зекономити 9,5%, або ж 11,897 мільйонів гривень.

Враховуючи, що кам’яну сіль КП ВМР “Вінницяміськтеплоенерго” замовило в рамках підготовки до опалювального сезону, про що саме вказало в листі до редакції, підприємство протягом року мало достатньо часу аби оголосити та провести відкриті торги, принаймні спробувавши таким чином зекономити. Однак цього не було зроблено. Відповідно використаний автором матеріалу словесний оборот щодо зловживання можливостями, вказував саме на це.

А от порушень закупівельного законодавства при закупівлі КП ВМР “Вінницяміськтеплоенерго” 400 тонн солі допущено дійсно не було. З цим твердженням представників комунального підприємства видання цілком погоджується.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама