Суспільство

Настільні ігри, платформи та простори: на Кіровоградщині втілять 10 молодіжних ініціатив (ФОТО)

 Автор: Таміла Делюрман. 1173

На Кіровоградщині 10 молодіжних команд отримають фінансування на свої проєкти, які створили для вирішення актуальних проблем своїх навчальних закладів та громади. Наразі стартував вже третій відбір таких ініціатив.

photo 2022 11 10 11 34 37

Як повідомили у пресслужбі громадської організації “Слов'янський культурний центр “Задзеркалля”, у Кропивницькому завершився тренінг глобальної інноваційної програми для молоді UPSHIFT, яку втілює СК “Задзеркалля” у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Іспанського агентства з міжнародного співробітництва в галузі розвитку.

Протягом 4-х днів роботи десять команд молоді розробили власні проєкти та отримали кошти для їх втілення. Дев’ять проєктів одразу переходять до реалізації, та одна команда долучиться після виконання порад експертної групи.

Свої проєкти зможуть втілити команди із трьох вишів, одна команда із села Мануйлівка та одна збірна команда із Кропивницького:

  • 3 проєкти від студентів Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка;
  • 3 проєкти від студентів Донецького державного університету внутрішніх справ, який працює наразі у Кропивницькому;
  • 1 проєкт від студентів Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті;
  • 1 проєкт від школярів села Мануйлівка, Новоукраїнської громади;
  • 1 проєкт від збірної команди Кропивницького.

photo 2022 11 10 11 34 14

"Цей набір на UPSHIFT був присвячений темі навчання та отримав назву “Спільно до навчання”. Через пандемію COVID-19, а потім через війну освітній процес в Україні значно ускладнився. Тому учасники UPSHIFT працювали над тим, щоб завдяки їхнім проєктам навчання школярів та студентів у громад стало більш безпечним та цікавим", - розповіли в СК "Задзеркалля".

Серед ідей, які розробляли команди: настільна гра із ситуативними завданнями, присвячена правовій освіті; платформа для дистанційної освіти, що забезпечує ефект присутності в навчальній аудиторії, а також простори для дозвілля та неформальної освіти.

photo 2022 11 10 11 33 47

19-річний Єгор, новий учасник UPSHIFT, зі своєю командою працює над створенням одного з таких просторів:

“Наш проєкт “Медіа простір “SPACE” - це простір для кожного, тут можуть зібратися однодумці та отримати медіаосвіту. Ми плануємо навчатися та навчати всіх зацікавлених у цій тематиці. Хочемо створити спільноту медійників, котрі будуть обмінюватися досвідом, а також зможуть працювати у нашій великій команді”.

За словами національної тренерки UPSHIFT Василіси Гайденко, команди дуже вмотивовані та мають велике бажання зробити корисні проєкти для суспільства. На додаток, молодь відкрита до взаємодопомоги та співпраці. Учасники цікавилися проєктами один одного і вже під час тренінгу домовились про об`єднання зусиль та створення колаборацій.

photo 2022 11 10 11 34 22

Зазначимо, до 22 листопада триває третій набір на програму UPSHIFT у громадах Кіровоградської області. Дізнатися більше та залишити свою заявку можна за цим посиланням.

Нагадаємо, "Гречка" вже повідомляла, що студенти Центральноукраїнського державного педагогічного університету виграли 75 тисяч гривень на створення цікавого і зручного простору в університеті.

Поширюйте

Коментуйте