Суспільство

З вдячністю за підтримку і прихисток: у Кропивницькому святкують звільнення Херсону (ФОТО, ВІДЕО)

 Автор: Таміла Делюрман. 6027

У неділю, 13 листопада, на вулицях чутно радісні вигуки і сигнали автівок: це автоколона об'їжджає місто, вітаючи всіх зі звільненням Херсону. Пізніше сотні людей зібралися на центральній площі з українськими прапорами і плакатами, щоб висловити вдячність українській армії, а також Кропивницькому за прихисток.

herson00

Серед людей, які зібралися на площі Героїв Майдану - багато вимушених переселенців з Херсонщини. Серед них родина П. - подружжя Олена і Сергій, а також їхня доросла донька Оксана.

"Ми виїхали з рідного Херсону у вересні. До останньного не хотіли виїжджати, мріяли про те, як на площі Свободи зустрічатимемо українську армію. Та коли окупанти сказали, що закриють виїзд і проводитимуть отой псевдореферендум - лишатися вже було не сила", - розповіла Оксана.

herson01

Олена працювала у Пенсійному фонді - каже, що російські солдати винесли звідти все, що можна: обладнання, документи, метал і меблі.

"Найобразливіше було, коли росіяни на блокпостах ще так зверхньо питали, куди їдемо, нахабно обшукували всі речі. Да хто ти такий, щоб мені на моїй рідній зкмлі вказувати, куди і як мені їхати?!", - обурюється зі сльозами на очах Олена П.

Сергій зізнається, що було страшно за дружину і доньку під час окупації: адже вони працюють у держструктурах, і окупанти могли за це їм нашкодити.

"Моєму знайомому росіяни зламали щелепу прикладом за те, що на зупинці почули в нього на рінгтоні українську пісню", - розповів він.

Зараз родина в Кропивницькому. Оксана пояснила, що тут вона зустріла куму з двома похресницями, які виїхали з Херсону на місяць раніше. І сьогодні вони разом на центральній площі Кропивницького: з плакатами про те, що Херсон - це Україна, святкують звільнення рідного міста.

" Ми б хотіли вже зараз бути вдома, разом з усіма зустрічати наших! Та розуміємо, що поки повертатися не можна. Та як тільки влада дасть добро... Знаєте, коли виїжджали з Херсону, то черги на виїзд були до обрію. А назад будуть в рази більші, але ми готові будемо без нарікань хоч три доби стояти - аби нарешті повернутися додому", - поділилася Оксана.

herson3

На центральній площі у Кропивницькому люди плакали від щастя, обіймалися, вітали одне одного, співали гімн та українські пісні. Також провели благодійний аукціон, кошти з якого направлять на підтримку ЗСУ. У багатьох присутніх людей в руках були плакати з назвами рідних сіл і міст, звільнених українськими військами на Херсонщині.

herson7

herson06herson08herson011herson012herson013herson014

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте