Суспільство

Розвиток громад під час війни: на Кіровоградщині програма DOBRE допомагатиме у підтримці переселенців

 Автор: Таміла Делюрман. 1129

 Роботу програми USAID DOBRE по підтримці розвитку українських громад продовжать ще на три роки. Із Кіровоградщини ще дві громади планують долучити до співпраці.

 

18620261 295423074239129 8088488971595772173 n

Про це повідомила заступниця керівника Програми USAID DOBRE Ангела Бочі під час брифінгу в Українському кризовому медіа центрі сьогодні, 15 листопада.

Загалом із Кіровоградщини співпрацюватимуть із програмою DOBRE 6 громад, чотири з яких вже працювали із програмою та ще 2 долучаться нові. Які саме це будуть громади, координатори поки що не розголошують, оскільки триває процес погодження та підготовка до підписання меморандумів.

Загалом же, за словами Ангели Бочі, фокус USAID DOBRE на наступні три роки буде повністю спрямований допомогу постраждалим від військових дій та окупації громадам.

Зокрема програма працюватиме такими напрямками:

  • Допомога при плануванні відновлення громад.
  • Покращення управліннями послуг.
  • Місцевий економічний розвиток та допомога у розвитку релокованого бізнесу.
  • Покращення в управлінні фінансами та залучення інвестицій в громади
  • Залучення громадськості до розвитку території.

Крім того, вона зауважила, що в роботі на наступні роки застосовуватимуть окремі підходи до громад, в залежності від ситуації, яка там наразі складається.

"Варто зауважити, що раніше у нас були більш стандартизовані підходи. Зараз ми від них відходимо. Важлива буде побудова діалогу із представниками громадськості та влади", – підкреслила Ангела Бочі.

Що стосується саме Кіровоградщини, то тут буде основний напрямок роботи - проєкти, які спрямовані на допомогу та підтримку переселенців.

Як повідомив голова Кіровоградської ОВА Андрій Райкович, в області наразі вже майже 100 тисяч переселенців. 

"Я детально ознайомився з аспектом роботи програми DOBRE на Кіровоградщині. Приємно, що ми у числі тих областей, які працюють на цій платформі. Це маркер ефективної роботи і громад і пошуку використання додаткових фінансових можливостей. У нас в області до 100 тисяч вимушених переселенців. У місцях їх компактного перебування їм необхідні генератори, спальні місця, мобільні пункти обігріву, автономне живлення, спецтранспорт, різноманітні побутові речі, інструменти та інше. Ми цінуємо увагу і партнерську допомогу команди USAID DOBRE", - зазначив у своєму виступі посадовець.

За його словами, наразі всі вчаться управляти територіями та жити в нових реаліях. Тому досвід від USAID DOBRE у кризовому управлінні, реалізації проєктів покращенні інфраструктури громад та швидкого реагування на виклик воєнного часу буде надзвичайно важливим для територій нашої області.

Зазначимо, нову фазу своєї роботи Програма DOBRE почине з реалізації проєктів швидкого реагування на виклики. Громади партнери Програми DOBRE вже у цьому, або на початку наступного року отримають обладнання необхідне для швидкого реагування на виклики спричинені військовою агресією Росії. Серед такого обладнання електрогенератори, місткості для води, джерела безперебійного живлення, різноманітний електроінструмент та багато іншого обладнання для забезпечення життєдіяльності мешканців громад в умовах військових дій. Бюджет перших проєктів коливається від $20 000 до $ 50 000.

Нагадаємо,  у 2019 році у співпраці з Програмою USAID DOBRE у Дмитрівській громаді встановили нові сучасні тренажери для занять спортом.

Довідково:

Американська програма міжнародної технічної допомоги USAID/DOBRE (Децентралізація приносить кращі результати та ефективність) працює в Україні з 2016 року. Перша фаза Програми тривала з 2016 по 2021 рік. Протягом цього періоду партнерами Програми стали 75 територіальних громад у 7 областях України, а саме Дніпропетровській, Херсонській, Миколаївській, Кіровоградській, Харківській, Тернопільській та Івано-Франківській. Наприкінці періоду реалізації першої фази Програми, рішенням американської агенції міжнародної співпраці USAID, Програма DOBRE, отримала продовження на 1,5 року з відповідним додатковим фінансуванням.

Станом на зараз прийнято рішення розпочати другу фазу реалізації Програми DOBRE, яка триватиме з 2022 до 2025 рр. Партнерами Програми стануть 60 територіальних громад з 10-ти областей України. Передбачається залучення у якості партнерів, як громад з якими вже відбулася співпраця, так і певної кількості нових громад. Відбір громад партнерів здійснює Програма DOBRE керуючись низкою критеріїв серед яких: попередній досвід співпраці, ступінь руйнувань, які зазнала чи зазнає територіальна громада під час вторгнення, яке триває та іншими.

Свою діяльність в Україні Програма DOBRE, постійно координує з Міністерством розвитку громад та територій України, профільними комітетами ВР України, кабінетом міністрів, іншими міжнародними донорськими організаціями та профільними асоціаціями, зокрема Всеукраїнською асоціацією ОТГ. Керівником Програми DOBRE в Україні є: Браян Кемпл.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте