Суспільство

«Після прильоту діти виносили загиблих батьків»: переселенка з Харкова розповіла про життя під обстрілами

 Автор: Ірина Требунських. 1279

Через напад Росії родина Тетяни Кудрявцевої була вимушена рятуватися з рідного Харкова, який нещадно обстрілювали російські загарбники. Наразі сім’я разом із 16 собаками знайшли прихисток на Кіровоградщині. Вони розповіли, як харків’яни виживали гуманітарній катастрофі та постійних обстрілах.

tatiana kudryavceva

Тетяна Кудрявцева. Фото: Ліля Кочерга для zmina.info

Як розповіла Тетяна Кудрявцева для Zmina.info, їхня родина жила у трикімнатній квартирі у районі Північної Салтівки – самец цей район Харкова чи не найбільше обстрілювався росіянами.

Сама Тетяна володіла магазином, який у перші ж дні вторгнення росіяни розбомбили до фундаменту, а її чоловік через війну втратив роботу. Розповідає, що гуманітарну допомогу привозили раз на тиждень – на всіх її не вистачало, людям доводилося по 5-6 годин стояти в черзі під обстрілами.

«Гуманітарна ситуація? Її не було. Які люди мали запаси – хтось дав банку чогось, то на весь під’їзд розділили. У кого що було, завдяки тому і виживали. Хліба – буханка на під’їзд», – розповідає вимушена переселенка.

Тетяна разом з чоловіком волонтерили у Харкові: розвозили їжу та воду тим, хто потребував. Їхній 16-річний син має дитячий церебральний параліч, і йому довелося півтора місяці ховатися у підвалі від обстрілів.

«Ми довго його лікували, та у нього ноги атрофувалися через сидіння у сховищі, він лише тут, на Кіровоградщині почав знову ходити», – розповіла вона.

Виїжджати з Харкова родина Кудрявцевих вирішила 14 квітня: в цей день ракета поцілила у їхню багатоповерхівку і вбила 11 харків’ян.
«У дворі лунав страшенний крик. Жінці відірвало ногу, дитину розірвало. Діти виносили своїх батьків. Коли твої сусіди вмирають не від старості, а від горя, яке навколо, – от тоді і зрозуміли, що треба їхати попри все», – ділиться Тетяна Кудрявцева.
Подружжя Кудрявцевих із сином і бабусею виїхали з Сатлівки у той же день. Тетяна пояснює, що брали з собою не речі, а хотіли вивезти якомога більше покинутих тварин: «із собою маленька сумочка, змінна білизна, документи і живі створіння».
Тварин збирали у сусідів, які виїхали, у розбомбленому зоомагазині. Так родині харків’ян вдалося врятувати 16 собак, близько 40 гризунів, папуг, черепаху.

«Коли ми виїжджали, у нас на очах п’ятиповерховий будинок склався до фундаменту. В інтернеті син знайшов оголошення, що приймають безплатно переселенців у Панчевому, тож тут і зупинилися», – пояснила Тетяна.
У Панчевому волонтери підготували будинок для безкоштовного проживання вимушеним переселенцям, протопили його та наготували їжі.
«А потім сусіди приносили – хтось картоплі мішечок, хтось яйця, ну всі потрішки. Так завдяки людям і виживаємо», – поділилася харків’янка.

 

Поширюйте

Коментуйте