Суспільство

У соцмережах Кіровоградщини розповсюджують фейк про «енергетичну тривогу»

 Автор: Ірина Требунських. 4714

У фейсбук-групах громад Кіровоградщини розповсюджують список телеграм-ботів, які начебто попереджатимуть про аварійні відключення електрики. Як виявилося, ці списки є фейковими, а телеграм-канали недійсними.

fake Svitlovodsk

Скріншот

Повідомлення зі списком телеграм-каналів, в яких місцевих мешканців начебто попереджатимуть про відключення електрики, з’явилося у місцевій фейсбук-групі «Вісті Світловодщини» 17 листопада.

«Від сьогодні працюватиме Telegram Bot, для сповіщення громадян про енергетичну тривогу. Оберіть своє місто/область та слідкуйте за відключенням по регіонам», – йдеться у фейковому повідомленні.

У списку телеграм-каналів зазначені майже всі обласні центри, зокрема і Кропивницький. У коментарях до цього посту дописувачі зазначають, що таких телеграм-каналів не існує, а за при переході за вказаними у списку посиланнями видає «Акаунту з таким іменем не знайдено».

Насправді про подібні списки телеграм-каналів волонтерська ініціатива фактчекерів «Нота Єнота» попереджала ще місяць тому, 18 жовтня.

«Це брудний прийом розкрутки інших телеграм-каналів з цієї мережі. Щоб подивитися інформацію, треба підписатися. Проте жодної інформації про відключення ви там не знайдете. Це просто накрутка підписників», – зазначали тоді фактчекери.

Нагадаємо, що не варто переходити за такими посиланнями і довіряти інформації з неперевірених джерел та анонімних телеграм-каналів.

Графіки погодинних відключень на Кіровоградщині можна подивитися на офіційному сайті «Кіровоградобленерго» за посиланням.

Раніше «Гречка» пояснювала, чому абонентів не можуть завчасно попереджати про аварійні відключення електроенергії.

Поширюйте

Коментуйте