Суспільство

"Зайві" премії та посади: у театрах Кропивницького виявили порушень на майже 30 мільйонів

. 2607

 

У Кропивницькому аудитори провели перевірку у двох театрах та філармонії. Порушень виявили на майже 30 мільйонів гривень.

 

groshi1

Як повідомили у пресслужбі Держаудитслужби в області, перевірку проводили за період з 1 січня 2019 по 31 грудня 2021 року.

Серед порушень найперше виявили, що ці заклади культури утримуються за рахунок обласного бюджету, хоча повинні фінансуватися завдяки доходам від власної діяльності.

Зокрема, найбільше з обласного бюджету направляли на зарплатню для працівників театру ім. Марка Кропивницького, театру ляльок та обласної філармонії. При цьому деякі посади займали працівники, які не мали відповідної освіти та кваліфікації, що спричинило неналежні витрати з бюджету на понад 14,8 мільйонів гривень.

Також з'ясувалося, що не маючи грошей на основну зарплатню для працівників, директори окремим працівникам нараховували премії, що призвело до додаткових витрат з бюджету на 7,6 мільйонів гривень.

При цьому в обласній філармонії були посади, які взагалі не передбачені у штаті закладу, на зарплатню яких витратили "зайві" понад 250 тисяч гривень.

Крім того, з'ясувалося, що ще у 2013 році з балансу театру ім. М. Кропивницького у власність громади міста повинні були передати об’єкт «Будівництво індивідуальної газової котельні по вул. Орджонікідзе, 17/19, у м. Кіровоград» вартістю 3,4 мільйона гривень. Проте його досі не передали та не ввели в експлуатацію.

До всього, з обласного бюджету виділили майже 700 тисяч гривень на виготовлення проєктно-кошторисної документації та робочих проєктів для цих закладів культури, які так і не реалізували і не використали за призначенням, а з часом вони втратили актуальність або ж потребують допрацювань.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте


Реклама