Суспільство

Паспорти СРСР і проросійські «агітки»: що виявили СБУ у Києво-Печерській Лаврі (ФОТО, ВІДЕО)

. 974

Правоохоронці провели обшуки у Києво-Печерській Лаврі в столиці, а також в монастирі та інших будівлях УПЦ московського патріархату у Рівненській області.

SBU pecherska1

 Як повідомляє Служба безпеки України, під час обшуків 22 листопада перевірили 350 церковних споруд і 850 людей, які в них перебували. Серед них були зокрема і громадяни Росії.

«Деякі з них при перевірці документів надали паспорти та військові квитки СРСР, взагалі не мали оригіналів документів, а лише їх копії, або ж мали паспорти громадян України з ознаками підробки чи пошкодження», – йдеться у повідомленні.

SBU pecherska6

Правоохоронці виявили проросійську літературу, яку використовували в семінарії та приходських школах, а також готівку: 2 мільйони гривень, більше 100 тисяч доларів та декілька тисяч російських рублів. Всі виявлені матеріали передали на експертизу.

SBU pecherska4

SBU pecherska5

Крім того, території Києво-Печерської Лаври виявили громадянина України, який довіреною особою власника російської компанії «Antvan Group» Олександра Орлова. Цьому росіянину також належать наразі арештовані земельні ділянки та заклади харчування на території України.

 Раніше в СБУ пояснили, що обшуки проводяться для перевірки інформації про використання УПЦ МП церковних споруд для переховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян.

Нагадаємо, раніше СБУ провели обшуки у керівництва та представників Кіровоградської єпархії Української православної церкви московського патріархату. Так, у митрополита Іоасафа виявили листи з Москви.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте


Реклама