Суспільство

Виставка та інтерактивна інсталяція: Кропивницький доєднався до кампанії «16 днів проти насильства» (ФОТО)

. 1019

У Кропивницькому сьогодні, 25 листопада, відбулися тематичні і просвітницькі акції у рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства».

akcnasil1

В рамках акції у місті відбулася хода зі білими стрічками, які символізують протидію насильству. На площі біля міської ради встановили інсталяцію: на великій дошці викладені магнітики з QR-кодами, за якими міститься посилання на тематичну онлайн-гру.

«Ви проходите гру, і якщо набираєте достатню кількість балів, то можна отримати подарунки: шарфи, шопери, худі», – пояснили «Гречці» в міському департаменті соціальної політики.

akcnasil4

Під час акції працівники поліції проводили містянам роз'яснення щодо того, як діяти, якщо ви стали свідком або самі зазнали насильства, пов'язаного з війною, домашнього або ґендерно обумовленого насильства. В кінці флешмобу учасники вистроїлися в ряд із написом «Кропивницький проти насильства».

akcnasil7

Також 25 листопада у кропивницькому Центрі надання адмінпослуг «Прозорий офіс» відкрили фотовиставку «Річ у тім», присвячену проблемі домашнього насильства у будь-якому його прояві. На фото зображенні 16 реальних побутових предметів, які використовувалися як знаряддя насильства.

akcnasil5

«Річ у тім, що предметом домашнього насильства може стати будь-що. Річ у тім, що ви можете врятувати чиєсь життя, якщо не залишитесь осторонь», – пояснили співорганізатори цьогорічної Всеукраїнської кампанії проти насильства «UNFPA Україна».

Фотовиставка діятиме у «Прозорому офісі» протягом тижня, до 2 грудня. Також в рамках акції «Річ у тім» відомі українці та українки розповіли 16 відеоісторій про реальні випадки домашнього насильства та показують предмет, який був переданий Національною поліцією.

akcnasil6

***

За інформацією громадської організації «Ла Страда-Україна», за перші 10 місяців 2022 року Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації прийняла 31 800 звернень, з яких понад 90% стосувалися домашнього насильства.

akcnasil2.jpg

«Найчастіше зверталися жінки, які постраждали від домашнього насильства. В умовах повномасштабної війни в України, жінки повідомляють, що насильство стало частішим та значно жорстокішим», – пояснила директорка департаменту гарячих ліній Альона Кривуляк.

До Національної гарячої лінії з попередження домашнього насильства і гендерної дискримінації можна звернутися за телефонами: 0-800-500-335 (з мобільного або стаціонарного) або 116-123 (з мобільного). 

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте


Реклама