Суспільство

Про війну через картини та символи – у Кропивницькому відкрилася виставка «ARTукриття для митців» (ФОТО)

. 1213

У художньо-меморіальному музеї імені Олександра Осмьоркіна 25 листопада відкрилася виставка робіт місцевих і не тільки художників «ARTукриття для митців», через які вони розповідають про різні аспекти життя українців під час війни.

Osmyorkina

 

Експозиція розміщена у підвалі музею, який справді служить укриттям під час повітряних тривог.

Тут зібрані роботи кропивницьких художників Ольги Краснопольської, Ірини Кухаренко, Наталії Корнілової, Олександра Кир’янова, Ольги Коломієць, Людмили та Олександра Демиденків, Юлії Тарасової, фотографа Олександра Шелушенка, а також роботи Ганни Баранової з Харкова та Григорія Вовка з Одеси.

Osmyorkina2

«Це укриття в багатьох сенсах: і фізичне на випадок повітряних тривог, і емоційне, де можна почувати себе в безпеці. І творче укриття, де від ракетних обстрілів сховані художні роботи», – розповіла Ольга Краснопольська.

Osmyorkina3

На експозиції художниця представила свої чорно-біло-червоні замальовки, які перенесені з маленького скетчбуку. «Ось наприклад, це багатоповерхівка на колесах, яка стала пустою. Багато українок і українців були змушені виїжджати за кордон, лишати власні домівки», – поділилася авторка.

Osmyorkina5

Окрім власне картин, на виставці є інсталяції з відеороликів, іграшок, прапорів тощо.

Osmyorkina10

Наприклад, художниця Наталія Корнілова представила тут двох ляльок-янголів у військовій формі біля ікони Святої Богородиці, що символізує свято Покрови.

Osmyorkina1

«У перший місяць повномасштабної війни був наче ступор, а потім я повернулася до творчості: наче дамбу прорвало. Цей проєкт став чудовим стимулом виразити те, що ми переживаємо і водночас відволіктися від воєнної буденності», – поділилася мисткиня.

Також на виставці представлені роботи, присвячені пам’яті кропивницького художника Андрія Надєждіна, який помер у лікарні 19 жовтня.

Osmyorkina8

Osmyorkina7

Виставка діятиме у Кропивницькому до кінця 2022 року в художньо-меморіальному музеї імені Олександра Осмьоркіна за адресою: вулиця Театральна, 89.

 

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте


Реклама