Суспільство

Відстоював українську самобутність: у Кропивницькому відкрили виставку пам’яті Андрія Надєждіна (ФОТО)

 Автор: Ірина Требунських. 1681

У п’ятницю, 25 листопада, у Музеї мистецтв у Кропивницькому відкрили виставку робіт відомого художника Андрія Надєждіна, який відійшов у засвіти 19 жовтня цього року.

nadegd0

На виставці презентовано близько 40 робіт самого художника, його портрети, намальовані іншими місцевими митцями, а також картини його батька Михайла Надєждіна.

«Тут зібралося сьогодні багато людей, щоб вшанувати його пам’ять. І ось дивує: скільки всього він встиг на своє життя втілити і якою щирою людиною при цьому був, що стільки людей його люблять», – поділився історик, працівник Музею мистецтв Олег Юрченко.

nadegd6

Андрій Надєждін народився 19 червня 1963 року у селі Верхня Хортиця Запорізької області. Навчався у Кіровоградській дитячій художній школі, обласній студії підготовки художників-оформлювачів. Згодом він закінчив Дніпропетровське державне худучилище імені Вучетича, та Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури.

nadegd4

Андрій Михайлович був заслуженим художником України, фаховим мистецтвознавцем, музейником, лауреатом краєзнавчої премії імені В. Яструбова та тричі лауреатом художньої премії імені Олександра Осмьоркіна.

«Він працював у напрямку романтичного символізму. Мовою символів він показував Україну. Він завжди відстоював самобутність і європейськість українського мистецтва, відсікаючи шкідливі стереотипи про шароварщину і хуторянство», – додав Олег Юрченко.

nadegd2

Роботи Андрія Надєждіна Наразі зберігаються в Національному художньому музеї України, в дирекціях виставок Міністерства культури та Національної спілки художників України, в музеях у Кропивницькому, Чернівцях, Кам’янському, в багатьох приватних колекціях в Україні та за кордоном.

nadegd3

Також Андрій Надєждін був видатним мистецтвознавцем. У своїх наукових статтях він відкривав нові імена в українському мистецтві, або дозволяв поглянути на вже відомі під новим кутом.

nadegd7

Відвідати виставку пам’яті Андрія Надєждіна можна в Музеї мистецтв за адресою: місто Кропивницький, вулиця Велика Перспективна, 60. 

nadegd8nadegd9

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте