Суспільство

Свічки пам’яті: як на Кіровоградщині вшановують пам’ять жертв Голодоморів (ФОТО, ВІДЕО)

. 1210

У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років, а також масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Цьогоріч цей день припав на 26 листопада.

golod20221

 Сьогодні зранку, 26 листопада, на Фортечних Валах у Кропивницькому покласти квіти і свічки біля Пам’ятного знаку жертвам Голодоморів зібралися представники влади, духовенства, студенти і ветерани, а також містяни, чиї родини постраждали від геноциду.

golod20229

«Ми кожного року приходимо сюди, щоб вшанувати пам’ять тих, хто постарждав від геноциду. Щороку встановлюємо тут український прапор із траурною стрічкою», – пояснила Валентина Розмай з Обласної ветеранської організації.

Єпископ Кропивницький і Голованівський ПЦУ Марк зауважив, що навіть під час війни потрібно зберігати людяність, підтримувати одне одного. Він закликав і вшановувати тих, хто постраждав від геноциду, і підтримувати тих, хто зараз зазнає страждань

golod20223

«Варто пам’ятати, що це є сторінками нашої історії. Бо пам’ятаючи, ми певним чином застерігаємо себе від тих помилок», – сказав єпископ Марк.

golod20224golod20222

Серед людей, які прийшли покласти квіти і лампадки до пам’ятника Жертвам голодоморів, була і пані Надія. Вона народилася у 1944 році у Києві. Її рідного батька репресували комуністи, і родина переїхала до Кіровоградщини, коли їй було близько двох років. Тут вона пережила голод повоєнних років.

golod20227

«Комуністи приходили і забирали все, не тільки їжу. У моєї тітки, наприклад, забрали тканину: вона казала їм, що це для нас, дівчаток, одяг пошити, та це їм було байдуже. Забирали все, прямо як росіяни зараз на окупованих територіях», – розповіла вона.

За її словами, тоді українців вивозили на територію Росії, а росіян же завозили сюди, в Україну тим самим заміщуючи населення.

golod20226

«Тоді було важко, та ми пережили. Українці це працьовитий народ, витривалий. І зараз є труднощі через війну, проте ми зможемо це здолати, я впевнена. І Україна обов’язково переможе», – додала пані Надія.

golod20228

Також сьогодні, 26 листопада, українці по всій країні та за кордоном запалюватимуть свічки у знак вшанування пам’яті і вияв скорботи за загиблими, а рівно о 16:00 почнеться Загальнонаціональна хвилина мовчання.

***

Верховна Рада України визнала Голодомор геноцидом українського народу ухваленням відповідного закону 28 листопада 2006 року.

Визнали геноцидом українського народу штучно створений радянською владою голод 1932-33 років парламенти 22 країн світу, серед яких Естонія, США, Канада, Австралія, Латвія, Литва, Польща, Угорщина, Грузія, Португалія, Еквадор, Колумбія, Мексика, Парагвай, Перу, Ватикан, Ірландія, Молдова, Румунія.

Крім того, демократичні фракції Німеччини погодилися прийняти важливу резолюцію щодо Голодомору наприкінці листопада-початку грудня 2022 року.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте


Реклама