Суспільство

За виправдання окупації: митрополиту Кіровоградської єпархії УПЦ (МП) оголосили підозру (ДОПОВНЕНО)

. 3026

Колишньому керівнику Кіровоградської єпархії УПЦ московського патріархату Іосафу оголосили про підозру порушення рівноправності громадян залежно від їх національної належності, релігійних переконань та за іншими ознаками.

iOASAF

Фото: Служба безпеки України

 Як повідомляє Служба безпеки України, митрополит Іоасаф був серед близького оточення російського патріарха Кирила, виконував вказівки з Москви щодо поширення проросійських переконань на Кіровоградщині.

«У церквах громади людям роздавали ворожу пропагандистську літературу, яку друкували багатотисячними накладами в типографіях країни-агресора. У цих книгах російські "автори" ставили під сумнів українську державність і вихваляли кремлівський режим», – йдеться у матеріалах слідства.

Докази цієї діяльності митрополиту Кіровоградської єпархії були знайдені під час обшуків.

iOASAF2

За висновками незалежної експертизи, діяльність митрополита Іоасафа загрожує безпеці України. На основі цього колишньому керівнику Кіровоградської єпархії УПЦ московського патріархату оголосили підозру. Наразі триває досудове розслідування.

Нагадаємо, що керівника Кіровоградської єпархії УПЦ (МП) Іосафа звільнили наприкінці листопада і вже призначили нового архієпископа на його місце.

ДОПОВНЕНО: Самого ж Іоасафа призначили вікарієм Київської митрополії. Як інформує Кіровоградська обласна прокуратура, він розповсюджував літературу з висловлюваннями, що мають ознаки розпалювання ворожнечі та ненависті залежно від релігійних уподобань.

«У ході засідання благочинних Кіровоградської єпархії УПЦ, вікарій презентував присутнім вищезазначену друковану літературу російського видавництва та в подальшому розповсюдив по інших єпархіях», – зазначають слідчі прокуратури.

Як повідомляла «Гречка», в обласній єпархії і загалом у Іосафа провели обшуки, а згодом і в Києво-Печерській Лаврі пройшли обшуки.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте


Реклама