Суспільство

Кіровоградщина отримала сучасне обладнання для виїзних обстежень на туберкульоз (ФОТО)

. 1099

Кіровоградщина отримала переносний рентген і мобільний флюрограф, який дозволить робити виїздні обстеження пацієнтів у віддалених районах області і робити рентген-знімки навіть при відсутності електрики.

rentgen1

Новітнє медичне обладнання обласному фтизіопульмонологічному медичному центру передала міжнародна організація PATH у рамках проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні». Як пояснила представниця проєкту Ольга Павлова, переданий Кіровоградщині рентген має автономне живлення і може працювати навіть при відсутності електрики.

rentgen02

«Рентгенапарат робить якісні цифрові знімки, має дві батареї, яких вистачає на близько 200 знімків автономної роботи», – розповіла вона.

Генеральна директорка обласного фтизіопульмонологічного центру Галина Горенко додала, що раніше пацієнтам з віддалених районів доводилося тижнями чекати на результати діагностики, допоки знімки відвезуть в обласний центр, а потім передадуть результат.

rentgen4

«Цей рентгенапарат може через інтернет одразу надіслати знімки лікарю, і пацієнту не доведеться днями чекати на результати діагностики. Це зробить обстеження зручнішими і для людей з маломобільних груп населення», – підкреслила гендиректорка.

Мобільний флюрограф має опалення, тож знімки можна робити у комфортних умовах прямо в автівці. Це дозволить проводити профілактичні обстеження і у сільських місцевостях, де є проблеми з транспортним сполученням.

Ольга Павлова розповіла, що першими таке обладнання в Україні отримали Київська, Одеська та Чернігівська області, четвертою стала Кіровоградська. Окрім підтримки міжнародних донорів, закупівлю мобільного устаткування для виявлення туберкульозу планують в Україні і на державному рівні. За її словами, під час епідемії ковіду і повномасштабного вторгнення чисельність виявлених випадків туберкульозу значно знизилася – проте не через зменшення поширення хвороби, а через недостатнє охоплення профілактичними оглядами населення.

rentgen5

«Кіровоградщина налагодила співпрацю із сімейними лікарями на місцях для формування груп ризику і продовження профілактичних оглядів, щоб вчасно виявити хворобу і вилікувати людину. Тому ми передаємо таке обладнання сюди: допомагаємо тим, хто показує результативність роботи», – підкреслила вона.

rentgen6

Нагадаємо, раніше лікарні Кіровоградської області отримали скриньки SMART BOXes для моніторингу лікування туберкульозу.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте


Реклама