Суспільство

Фейки про якість води: жителів Кіровоградщини закликали бути пильними

 Автор: Таміла Делюрман. 1100

Жителів Кіровоградщини закликають уважно ставитися до інформації у соцмережах та перевіряти її виключно в офіційних джерелах. Зокрема це стосується інформації про водозабезпечення, якість води, аварійні ситуації та подібне.

uvaga 2

Як зазначив керівник ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Олександр Пісний, водопостачальне підприємство це об'єкт критичної інфраструктури, тому ворог може використовувати соціальні мережі і тему водозабезпечення для створення інформаційних диверсій, інформують у пресслужбі підприємства.

«Надзвичайно важливо в час війни дотримуватися інформаційної гігієни. Тема води – дуже чутлива і ворог це розуміє. Маємо бути завжди на сторожі, щоб не поширювати паніку. Адже паніка – це один із важелів маніпуляцій. Тому прошу всіх бути суперуважними до тієї інформації, яку вам навяязують і яку ви можете поширювати», - наголосив Олександр Пісний.

Крім того, очільник "Дніпро-Кіровоград" нагадав, що підприємство створило Telegram-канал, у якому подається оперативна інформація про форсмажорні ситуації. А також є офіційна сторінка у Facebook, де також оприлюднюються офіційні дані.

Якщо ви побачили інформацію, яка здається сумнівною чи підозрілою, то варто повідомити підприємство через вище згадані соцмережі, або зателефонувати за номерами:

  • (0522) 368-368;
  • (050) 488-86-91;
  • (050) 488-86-92;
  • (050) 424-65-00;
  • (050) 377-47-88;
  • (050) 321-54-78;
  • (067) 414-41-74;
  • (067) 821-18-09.

З таким же закликом до населення звернулася і Рада Нацбезпеки України, зазначивши, що поширення меседжу про нібито падіння якості водопровідної води - це свідома дезінформація ворога.

«Поширюючи подібні фейки, ворог намагається спровокувати паніку серед населення та посіяти зневіру у спроможність влади забезпечити населення якісною питною водою. Обласними центрами контролю та профілактики хвороб МОЗ України за поточний рік не зафіксовано жодного спалаху, пов’язаного зі вживанням водопровідної води», - йдеться у зверненні і наголошується: довіряйте лише перевіреним джерелам інформації.

Поширюйте

Коментуйте