Суспільство

Борги за оренду: Кропивницька міськрада судилася з депутатом від ОПЗЖ

 Автор: Таміла Делюрман. 1381

У Кропивницькому суд задовольнив позов управління архітектури міськради до підприємця Олександра Рацула про стягнення заборгованості за договорами оренди місць під розміщення реклами.

suddi

Про це йдеться у рішенні суду від 28 листопада, пишуть "Наші гроші".

Згідно з матеріалами справи, ФОП Рацул заборгував 13 400 гривень за договорами про оренду місць під розміщення світлодіодного екрана по вулиці Преображенська (вартість оренди складає 718 гривень на місяць), рекламної стели на розі вулиць Преображенської та В`ячеслава Чорновола (256 гривень на місяць), рекламного щита по вулиці 5-а Лінія (215 гривень на місяць). Протягом січня-серпня плата не вносилась.

Суд розглянув провадження у спрощеному режимі без виклику сторін. Відповідача про справу повідомляли поштою та електронним листом ще у жовтні. Проте у день розгляду провадження, а саме 28 листопада, він направив до канцелярії суду клопотання про оголошення перерви для ознайомлення з матеріалами справи, в якому зазначив електронну адресу, на яку направлялась ухвала суду. Суд зауважив, що вказане свідчить про фактичну обізнаність відповідача щодо розгляду в суді справи.

Відповідно до ст. 248 ГПК України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. Отже, 28 листопада було граничним строком розгляду справи.

Оскільки відповідач не надав пояснення чи підтвердження сплати боргу, суд постановив стягнути з нього 13 400 гривень та ще 2 тисячі гривень судового збору. На рішення протягом 20 днів може бути подана апеляція.

Олександр Рацул є засновником ТОВ «Рекламно-виробниче підприємство – РІКМЕДІА». У 2020 році став депутатом Подільської районної у місті Кропивницькому ради від нині забороненої в Україні партії ОПЗЖ, був її членом. Рацул є в Реєстрі корупціонерів, адже у 2018 році визнаний судом винним у зловживанні впливом у справі щодо розміщення рекламних конструкцій в місті.

Поширюйте

Коментуйте