Кіровоградщині затримки пенсії можуть бути лише з вини поштарів

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1098

З 1 грудня поточного року відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2013 рік» зріс розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Про це під час сьогоднішньої прес-конференції повідомила начальник Головного управління Пенсійного фонду у Кіровоградській області Людмила Поліщук.
Прожитковий мінімум для непрацездатних громадян збільшився на 55 грн (з 894 грн. до 949 грн.). Проте незмінною залишилися виплати тим пенсіонерам, які працюють і отримують пенсію більшу за мінімальний розмір. В середньому пенсії підвищилися на 48,95 грн.

Відповідно органами Пенсійного фонду України було проведено перерахунки пенсій: мінімальні пенсії за віком; доплата за понаднормативний стаж; пенсії у зв'язку із втратою годувальника; мінімальні пенсії інвалідам-чорнобильцям; мінімальні пенсії інвалідам війни; мінімальні пенсії непрацюючим шахтарям, які мають стаж підземної роботи: чоловіки - 15 років; жінки — 7 років б місяців; пенсії за особливі заслуги перед Україною; надбавки, підвищення, які обчислюються виходячи з розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.
Тому, хто отримує надбавки чи підвищення до пенсії (це ветерани війни, діти війни, особи, які отримують пенсії за особливі заслуги перед Україною), їм вони будуть перераховані індивідуально: в залежності від стажу пенсіонера, заробітної плати та права на надбавки та підвищення.

Мінімальний розмір пенсії інвалідів війни І групи та інвалідів-чорнобильців І групи збільшиться на 156,75 грн.; П групи - на 140,25 грн.; Ш групи - на 123,75 грн. Мінімальні пенсії учасників бойових дій зростуть на 90,75 грн. Мінімальні пенсії шахтарям (тим, що мають стаж підземної роботи: чоловіки - 15 років, жінки - 7 років 6 місяців) збільшаться на 165 грн.

Усього на виплату пенсій у грудні виділено 463 млн. грн. Людмила Поліщук запевнила, у зв’язку зі змінами жодних затримок із видачею пенсій не буде. Затримки можливі у разі, якщо пенсії розносяться громадянам працівниками пошти, проте це є порушенням, про що неодмінно потрібно повідомляти.

Також Людмила Поліщук додала, що з наступного року Пенсійний фонд України переходить на електронну пенсійну справу: тобто усі документи, які особа зараз подає у паперовому вигляді, з 2014 року зберігатимуться у комп’ютерних базах. Відповідно після повного переходу на електронне зберігання справ, громадянам, наприклад, не потрібно буде приносити довідки про заробітну плату, оскільки дані зберігатимуться у персоніфікованому обліку громадянина. Такі зміни насамперед пов’язані із тим, що пенсійна справа в архівах зберігається 75 років, а з кожним оком кількість паперів значно збільшується.

Пенсійний фонд України також запровадить нову форму роботи: у наступному році кожен роботодавець отримуватиме перелік працівників його організації, які у поточному році мають вийти на пенсію. Разом з цим списком надаватимуться пам’ятки, у яких зазначено які необхідно мати документи, аби оформити пенсію.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити