Суспільство

«Чуєш? Плюс. Плюс»: кампанія підтримки військових які отримали травми органів слуху

 Автор: Ірина Філюкова. 1213

ГО “Відчуй” розпочинає кампанію  «Чуєш? Плюс. Плюс», яка має на меті реабілітацію воїнів.

 

 

clushna

“На сьогодні захисники та захисниці України суміжно з пораненнями на полі бою отримують акустичні травми органів слуху.  Постійне шумове навантаження призводить до погіршення можливості чути аж до повної втрати.  Звуки пострілів, залпи артилерії, серії вибухів, розриви снарядів поряд, ударні хвилі – все це впливає на функціонування вуха.” - повідомляє громадська організація.

Такі травми потребують швидкої допомоги слухопротезуванням та подальшого психолого-педагогічного супроводу.

У межах кампанії педагоги та психологи консультуватимуть військовиків, тобто знову навчать сприймати звуки. Консультації проводитимуть як в онлайн-форматі, так і офлайн на базі центру ГО в Києві.

«Війна не назавжди. Вона обов’язково закінчиться нашою перемогою. Захисники та захисниці країни повернуться в мирне життя. Голос рідних, сміх дітей, гавкіт домашнього улюбленця та звуки рідного міста – все, що так цінно – має бути почутим. Тож наше завдання максимально вберегти військових від втрати слуху та якомога швидше відновити здатність чути тих, хто вже отримав травму», – говорить Людмила Пишна, співзасновниця та керівниця громадської організації «Відчуй».

 

Зі слів міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, відсоток травм органів слуху високий. Наслідки звуку в діапазоні від 150 до 170 децибел: шок, контузія, можливий розрив барабанної перетинки - звідси “професійні” ушкодження. Також шум впливає на кровообіг, систему травлення, серцево-судинну, ендокринну та нервову системи.

“Щоб запобігти таким негативним наслідкам, громадська організація «Відчуй» ініціювала придбання пристроїв для захисту органів слуху українських військових. Індивідуальні тактичні звукові фільтри – беруші, спеціально розроблені для військового використання. Вони надійно захищають від небезпечних піків шуму, залишаючи можливість чути тих, хто поруч.” - йдеться у повідомленні.

 

Дізнатися більше та записатися на консультацію можна за посиланням слушної компанії «Чуєш? Плюс. Плюс».

 

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте