Суспільство

"Марафон добрих подій": у Кропивницькому організували свято для дітей-переселенців з Донеччини

 Автор: Таміла Делюрман. 914

На Кіровоградщині на сьогодні проживає близько 28 тисяч вимушених переселенців із Донеччини. Для дітей-переселенців із цього регіону у Кропивницькому організували новорічну виставу в рамках акції "Марафон добрих подій", яку відвідала і заступниця начальника Донецької ОВА з гуманітарних питань Юлія Костюніна.

child looking at the new year s festive decoration 2022 11 11 07 52 19 utc

"Марафон добрих подій" - це проведення новорічних свят для дітей-переселенців із Донецької області, яку організували Донецька ОВА спільно із представниками регіонів, де наразі проживають маленькі донеччани, повідомила Юлія Костюніна під час брифінгу сьогодні, 27 грудня.

455b0fb4 a502 4b23 8599 81e2babc7c0b

Ця акція проводиться у 8 областях України та охопить близько 20 тисяч дітей.

Донецька посадовиця висловила вдячність Кіровоградщині і зокрема працівникам філармонії.

"Сьогодні вистава була дуже щира. Дякую і обласній військовій адміністрації, і колективу філармонії, які дуже щиро підійшли до своєї справи й обігріли і нас, і діток своїм теплом", - зазначила Юлія Костюніна.

Крім того, вона зауважила, що в рамках акції Донецька ОВА забезпечує всіх дітей, які мешкають і на території Донецької області, і які вимушено переселилися до інших регіонів, новорічними подарунками. Загалом підготовлено 60 тисяч таких презентів.

Загалом же, за її словами, наразі із Донеччини вже виїхали понад 1 мільйон 117 тисяч людей, з яких 540 тисяч розмістилися в регіонах України, інші виїхали за кордон.

Понад 500 тисяч людей ще знаходяться на території Донецької області, з яких понад 43 тисячі дітей.

Також, пані Юлія зауважила, що за останній місяць люди почали повертатися в Донецьку область, на підконтрольні Україні території. За останній час в області у 15 громадах вже відновили гаопостачання. За останній тиждень вже повернулися понад 600 родин із дітьми.

В свою чергу радниця патронатної служби начальника Кіровоградської ОВА Галина Пастух розповіла, що з Кіровоградщини за останній тиждень виїхали понад 500 осіб, з яких близько 130 були переселенцями з Донеччини.

Всього від початку повномасштабного вторгнення через Кіровградську область транзитом пройшли 172 тисячі вимушених переселенців.

На сьогодні 92 тисячі людей лишилися проживати на території Кіровградщини, з них 26 тисяч дітей.

Для них в області організовано 209 пунктів компактного проживання.

Поширюйте

Коментуйте