Суспільство

Малюку зі Світловодської лікарні знайшли батьків

 Автор: Ірина Зайцева. 2206

У Світловодській центральній районній лікарні, що на Кіровоградщині, перебуває новонароджений малюк. Його забрали у неблагополучної матері та знайшли батьків.

391795845c63fc5a 1

фото Сергія Савича

Хлопчик народився у Світловодській лікарні здоровим, після пологів матір його забрала додому. Проте через деякий час працівники соціальної служби забрали дитину у матері та повернули до лікарні. Про це повідомляє Суспільне Кропивницький.

За словами директора лікарні Сергія Савича, новонароджений хлопчик - восьма дитина в неблагополучній сім'ї, мати п'є, про батька відомостей немає.

Малюк місяць знаходився в дитячій обласній лікарні Кропивницького, наразі перебуває в медзакладі Світловодська до своговсиновлення під опікою медперсоналу та волонтерів.

В Україні на період воєнного стану усиновити чи вдочерити дитину можливо виключно в тих регіонах, де відсутні воєнні дії. За словами очільниці управління з питань захисту прав дітей Кропивницької міськради Тетяни Тимоховської, процедура всиновлення не спрощувалась. 

"Стало простіше отримати документи через "Дію". Це – довідки про місце проживання, про несудимість, а також декларація про доходи. Дітей, які лишилися без батьків, можна взяти в родину, не всиновлюючи. "Понад 80% дітей влаштуввали до сімейних форм виховання. Нині велика потреба у дитбудинках сімейного типу. Відповідно до законодавства, дитина, яка не набула статусу, але фактично залишилася без батьківського піклування, потребує влаштування в сім’ю,", - зазначила посадовиця.

Поширюйте

Коментуйте