Суспільство

«Снаряди купами лежали під ногами»: вибухотехнік з Кропивницького розповів про розмінування Гостомелю та району Бучі

 Автор: Ірина Требунських. 1807

Інспектор відділу вибухотехнічної служби управління Нацполіції Кіровоградщини Руслан Якименко у складі зведеного загону розміновував звільнені від російської армії місто Гостомель та населенні пункти в районі Бучі.

Yakumenko vubuhotehnik

 

Зведений загін прибув розміновувати територію вже через тиждень після того, як звідти пішли загарбники, передає пресслужба Нацполіції Кіровогррадщини.

«Ми побачили розбиті ворогом житлові будинки, адмінприміщення, школи, магазини, знищеними були мости та дороги. Снаряди буквально купами лежали під ногами», – розповів вибухотехнік.

Відрядження на Киїщину тривало місяць, та за словами Руслана Якименка, роботи було стільки, що вони з колегами починали працювати з досвіту і дотемна щодня.

Загалом у Гостомелі та у районі Бучі вибухотехнікам з Кіровоградщини вдалося знешкодили близько 7,5 тисяч вибухонебезпечних предметів, серед яких ручні гранати, мінометні та протитанкові міни, снаряди калібром від 23 мм до 203 мм, протитанкові ракети та бойові частини некерованих авіаракет, порохові заряди тощо.

«Особливості роботи вибухотехніка – це коли виконуєш певні дії обережно, правильно і з холодним серцем. Ми віримо, що дуже скоро українці здолають ворога, а ми максимально швидко розмінуємо всю нашу територію від ворожих снарядів», – додав 45-річний вибухотехнік.

За професіоналізм і відвагу старший інспектор вибухотехнічної служби ГУНП в Кіровоградській області Руслан Якименко отримав відзнаку «Знак пошани».

Раніше «Гречка» розповідала, як енергетики з Кіровоградської області долучилися до відновлення Херсонщини.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте