Суспільство

Уряд призупинив аукціони у системі електронних закупівель Prozorro

 Автор: Таміла Делюрман. 2233

Кабмін тимчасово змінив правила проведення торгів, зупивнивши аукціони у системі Prozorro.

prozorro 8dd48

Як повідомили на Урядовому порталі, обгрунтували таке рішення тим, що через постійні ворожі обстріли об’єктів енергетичної інфраструктури не всі учасники торгів у системі електронних закупівель Prozorro мають можливість брати участь в електронних аукціонах.

Такі зміни діятимуть на період дії воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування.

"Як відповідь на блекаути, ми тимчасово скасували електронні аукціони. Від сьогодні всі торги, що будуть оголошені в Prozorro, будуть проводитися без аукціону. Тобто тендерна пропозиція учасника є остаточною, і виграє той, хто дав найменшу ціну під час подання пропозиції. В умовах відключення живлення та інтернету, не всі учасники мали можливість торгуватися в аукціоні. В той самий час рівний доступ є ключовим принципом публічних закупівель. Ми повернемо аукціони, як тільки ситуація стабілізується", - заявила Перша віце-прем’єр-міністерка - Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Також вона анонсувала можливі зміни в системі публічних закупівель і на постійній основі.

За її словами, фахівці будуть аналізувати, як ця зміна вплине на різні категорії закупівель. Директивами ЄС передбачено, що аукціони мають бути опціональними. На вимогу World Bank Ukraine в Україні реалізовують окрему процедуру, в якій аукціони будуть опціональними, тобто на рішення замовника.

"Тому через 1-2 місяці подивимося на цифри, якщо підтвердиться, що в різних категоріях закупівель стратегія тендеру без аукціону може бути більш ефективною, повернемо аукціони як опціональний інструмент торгів для всіх закупівель", - пояснила Юлія Свириденко.

Також вона уточнила, що цією постановою скасували локалізацію при закупівлях на потреби Збройних Сил. Тобто пікапи, вантажний транспорт, швидкі та інше тепер можна купувати на потреби ЗСУ без урахування вимог локалізації.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте