Суспільство

Якби стіни могли говорити: у Кропивницькому покажуть фільм, відзнятий у підвалі (ВІДЕО)

 Автор: Ірина Зайцева. 2447

У Кропивницькому відбудеться прем'єрний показ фільму "Сутерени", відзнятий у сховищі від кропивницької режисерки Наталії Устименко.

 

qqw

За словами пані Наталії, фільм заснований на реальних подіях та складається з шести життєвих історій різних часів.

"Це був незапланований фільм. Насправді ми працювали над підготовкою зовсім іншого проєкту та саме розподіляли ролі між акторами. Та з початком війни нам довелося змінювати наші творчі плани. Ми були обмежені в виборі локації: насамперед нам слід було обрати безпечне місце для дітей та знімальної групи. Тому продумати сюжет та історії, які повністю могли б відбуватись у сховищі. Сутерени - це наша знахідка, яку ми знайшли в словниках. Фактично це кімната у підвальному приміщенні старих будинків, де зберігалися старі речі, які давно вийшли з ужитку", - зазначила режисерка.

Відповідне сховище знімальна група "КУ-РАЖ" знайшла в міському центрі дитячої та юнацької творчості на Новомиколаївці. Там, власне, влітку 2022 року під час постійних повітряних тривог і проходили зйомки.

"Цей фільм - історія України. Якби стіни могли говорити, вони розказали б, свідком чого вони були протягом ключових моментів історії. Фільм складається з шести історій. Свою творчу роботу ми присвячуємо дітям Єлисаветграда, Зінов'євська, Кіровограда та Кропивницького, які пререживали драматичні моменти", - уточнила Наталія Устименко.

  • Перша історія - 1918 рік, перша хвиля іміграції до Канади, часи УНР, коли вся інтелігенція виїжджала з України
  • Друга історія - 1931 рік, мова йде про сиротинець, де перебували діти депортованих куркулів.
  • Третя історія - часи Другої світової, де дівчата переховуються у сховищі, щоб не потрапити в Німеччину.
  • Четверта історія - про шістдесятників, молодь читає вірші Ліни Костенко та Миколи Вінграновського та ховає книжки сучасників від радянської міліції.
  • П'ята історія про 1985 рік, повністю зросійщене місто.
  • Останній, шостий, сюжет знятий про сьогодення, де діти під час повітряних тривог змушені ховатись у сховищі.

У зйомках фільму взяли участь члени студії "КУ-РАЖ" та діти-переселенці з Лисичанська, Каховки та Ірпеня. Фільм зааснований на реальних подіях. Працівники студії працювали з архівними документами та музеями, щоб максимально відтворити події тих часів.

"Ми щороку знімаємо фільми. Цьогоріч важко було знімати, через моральний та фізичний фактори. Частина нашого колективу на фронті, думками ми були з ними", - зазначила пані Наталія.

Прем'ра показу фільму відбудеться у суботу, 14 січня, о 14.00 в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Чижевського.

Під час показу можна доєднатися до збору коштів на підтримки ЗСУ, який організувалв багатофункціональний громадський волонтерський центр "Krop:hub".

 

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте