Суспільство

З січня "лікарняні" виплачуватиме Пенсійний фонд України

 Автор: Ірина Зайцева. 1358

З першого січня 2023 року листки непрацездатності (“лікарняні”) перевірятиме та фінансуватиме надалі Пенсійний фонд України, а не Фонд соціального страхування.

 

cropped shot of a businesswoman

Правила нарахування виплат 

Суму виплати за листками непрацездатності визначає відсоток середньої заробітної плати застрахованої особи в залежності від тривалості страхового стажу:

  • до 3 років – 50 % середньої заробітної плати застрахованої особи;
  • від 3 до 5 років – 60 % середньої заробітної плати застрахованої особи;
  • від 5 до 8 років – 70 % середньої заробітної плати застрахованої особи;
  • понад 8 років – 100 % середньої заробітної плати застрахованої особи.

Механізм визначення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням також не зазнав суттєвих змін.

Зарплата для оплати лікарняних обчислюватиметься шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців, що передують місяцю настання страхового випадку) зарплати, з урахуванням єдиного внеску, на кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин. При цьому перелік поважних причин, які враховуються при розрахунку, розширено. 

Алгоритм отримання виплати

Лікарняний лист оплачуватиме роботодавець, як і раніше.
Закон України від 21.09.2022 № 2620-IX “Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та Закон України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” скорочено час, протягом якого роботодавцям за поданими заявами-розрахунками мають надійти кошти задля страхових виплат.

Фінансування страхувальників відбувалося протягом десяти днів, наразі Пенсійний фонд України протягом трьох днів профінансує виплати.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте