Суспільство

Статус УБД отримають добровольці без контракту: закон України

 Автор: Ірина Філюкова. 2012

Верховна рада ухвалила законопроєкт що визначає добровольців без контракту учасниками бойових дій (УБД).

armed forces of ukraine ukrainian soldier ukrain 2022 10 18 20 57 49 utc

Народний депутат Ярослав Железняк повідомив про ухвалення законопроєкту №7322 - його підтримали 310 депутатів.

За цим законопроєктом учасниками бойових дій визнаються цивільні, які не вступали до лав ЗСУ, МВС, Нацполіції, Нацгвардії, СБУ або інших військових формувань чи правоохоронних органів, але брали участь у бойових діях.

“Рішення про надання статусу учасника бойових дій буде ухвалювати Міжвідомча комісія, створена на базі Мінветеранів.” - йдеться у повідомленні.

Підставою для надання статусу можуть бути довідки, видані  керівним складом військової частини або витяг із наказу Об'єднаного оперативного штабу ЗСУ про залучення людини до оборони України у зв'язку зі збройною агресією рф.

Якщо таких документів немає, то необхідно надати нотаріально завірені свідчення трьох свідків про участь у бойових діях.

Добровольці, які отримали поранення та контузії належатимуть до людей з інвалідністю внаслідок війни. Сім‘ї загиблих добровольців вважатимуть сім‘ями загиблих захисників та захисниць України.

Учасники бойових дій матимуть змогу користуватися пільгами та гарантіями - зазначила Юлія Лапутіна, міністерка у справах ветеранів: «Вже майже рік уся країна, мільйони громадян мужньо чинять спротив повномасштабній російській збройній агресії. Тому ухвалення цього закону сприятиме забезпеченню прав та інтересів захисників і захисниць, а також членів їхніх сімей»

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте