Суспільство

Через відключення погоріла електропроводка – куди звертатися у Кропивницькому

 Автор: Ірина Требунських. 8102

Через аварійні та планові відключення світла може замкнути чи згоріти проводка, а через перепади навантаження подекуди не витримують електромережі цілих будинків та навіть кварталів. Хто відповідальний за внутрішньобудинкові мережі у Кропивницькому і куди телефонувати, якщо погоріла електропроводка – дізналася «Гречка».

1542702790 img 8953

Умовне фото

Як пояснили «Гречці» у пресслужбі Кропивницької міськради, все залежить від ділянки мережі, на якій сталася аварія. Якщо пошкодження мережі сталося на відрізку до трансформаторної підстанції, то це компетенція місцевого відділу «Кіровоградобленерго». У Кропивницькому це «Кіровоградський міський район електричних мереж» (КМРЕМ), до нього можна звертатися за номером 0800501148.

Якщо пошкоджено мережу на відрізку між квартирою і трансформаторною підстанцією, то це вже зона відповідальності управляючої компанії багатоповерхівки – ОСББ чи ЖЕО. До них можна звертатися у робочий час, з 8:00 до 17:00. В інший час варто телефонувати до місцевої аварійно-диспетчерської служби у Кропивницькому за номером 0665063694.

Щодо мешканців приватних будинків, то КМРЕМ відповідає за мережі до електролічильника. Якщо пошкоджено електропровід, який йде від лічильника в дім – тоді вже слід викликати електромайстра за власний кошт.

Проблема в тому, як зазначив начальник відділу по роботі зі ЗМІ Кропивницької міськради Сергій Якунін, що коли електрику підключають за графіком на декілька годин, містяни вмикають одночасно багато електроприладів, і цей стрибок навантаження подекуди мережі не витримують.

«Проблема в тому, що і управляючі компанії, і аварійно-диспетчерська служба зараз завалені заявками через аварійні відключення, пов'язані з масовим підключенням потужностей одразу після відновлення електропостачання», – додав він.

Нагадамо, що 16 січня в Кіровоградській області діє графік погодинного відключення. «Кіровоградобленерго» щоденно публікує графіки погодинних відключень на офіційному сайті.

 

Поширюйте

Коментуйте