Суспільство

Наразі Кіровоградщина може споживати 50 відсотків від загальної потреби в електриці

 Автор: Ірина Требунських. 2877

Через ракетні удари по електрогенеруючим об’єктам України наразі Кіровоградщина отримує ліміти електрики на рівні 50 відсотків від загальної потреби, через що доводиться збільшувати години відключень абонентів.

svitlo

Як пояснив заступник голови облдержадміністрації Олександр Конопко, такий дефіцит є по всій Україні.

«У суботу, 14 січня, були пошкоджені електрогенеруючі об'єкти у Львівській, Київський та деяких інших областях. І коли потреба споживання по країні складає 24 тисячі мегават, генерація електрики складає половину потреби, приблизно 12 тисяч мегават», – пояснив він.

При цьому в області відпрацьовують систему, за якою насамперед зберігається можливість функціонувати системі водозабезпечення, медичних закладів, а також побутових споживачів. «На сьогодні на грані виживання через відключення залишається промисловість», – підкреслив Олександр Конопко.

Керуючий правлінням ПрАТ «Кіровоградобленерго» Володимир Чернявський уточнив, що на Кіровоградщині планові графіки разом з аварійними відключеннями діють з 15 січня, і електрику абонентам вмикають по дві години через 4 години відключення.

«У найближчі дні очікуємо потепління, через що рівень споживання електрики може зменшиться і вдасться повернутися до графіку відключень дві години через дві. Проте це тимчасово, до холодів», – розповів він.

Наприклад, на добу для області був визначений ліміт електроспоживання на рівні 199 мегават, проте споживання сягнуло 260 МВт. При перевищенні ліміту центральний диспетчер «Укренерго» дає вказівку зменшити споживання за допомогою аварійних відключень, яку потрібно виконати за 3-5 хвилин.

«Якщо вказівка не виконається, це загрожує аваріям на мережі, і тоді від електрики вимикатимуть не визначені черги, а цілі квартали та навіть райони», – пояснив Володимир Черявський.

Керуючий правлінням «Кіровоградобленерго» додав, що багато аварійних відключень за останні дні у Кропивницькому пов'язані з тим, що містяни за попередні роки перейшли на електроопалення, проте будинкові мережі не були адаптовані до таких навантажень, через що горить електропроводка, підстанції.

«Цими вихідними у Кропивницькому було декілька пожеж саме через те, що внутрішньобудинкові мережі не розраховані на таке навантаження», – уточнив він.

Наразі абонентів закликають максимально замінити електроприлади альтернативними, щоб зменшити споживання електрики. Щоб не перевантажувати мережу, варто не вмикати одночасно декілька приладів, які споживають багато електрики, або перенести їхнє використання на вечірній час, коли спадає пік споживання.

Якщо загальний рівень споживання електрики зменшиться, то це дозволить наблизитись до фактичних лімітів електрики, які даються на область на добу, а отже і змінити графіки відключень на комфортніші.

Раніше «Гречка»  пояснювала, як працюють електромережі в умовах дефіциту і скільки діятимуть аварійні відключення на Кіровоградщині.

Поширюйте

Коментуйте