Суспільство

"Мобілізація собак": у Telegram-каналах російські боти поширюють фейк (ФОТО)

. 1248

В російських Telegram-каналах почали розповсюджувати інформацію про так звану "мобілізацію собак" в Україні. Цю новину почали поширювати після мобілізації жінок. Так, нібито власники собак мають поставити їх на військовий облік з 1 лютого 2023 року.

 

belgian malinois shepherd dog

Це стосується "бойових" порід собак:лабрадорів, вівчарок, боксерів та ротвейлерів. У разі порушення цієї вимоги нібито на власника собаки очікує покарання. Насправді це — фейк, йдеться у матеріалі "Детектор медіа"..

У Законі України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” відсутня інформація про мобілізацію тварин. Одним із джерел фейку є Telegram-канал запорізького колаборанта Рогова. Він пише, що «собачі повістки» нібито розносять «пси режиму Зеленського». В свою чергу він розповсюдив фото оголошення, яке йому надіслали нібито з Півдня України.

Харківський антикорупційний центр перевірив ці повідомлення. На фейкових оголошеннях використана абревіатура ВСУ, хоча українською — ЗСУ (Збройні сили України). Зазначені телефони використовують управління нацполіції у Закарпатській та Рівенській областях, хоча нібито листівки поширюють на Півдні, ці контакти є у вільному доступі.

Такі фейки розповсюджують через окупаційні Telegram-канали, щоб переконати мешканців тимчасово окупованих територій у «безнадійній» ситуації в Україні та висміяти накази командування ЗСУ та вкотре паразитує на темі мобілізації.

Нагадаємо, Кіровоградський обласний територіальний центр комплектації повідомив, які обставини не є підставою для відстрочки призову.

324993171 637430558139987 1542489563974666993 n copy

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте


Реклама