Суспільство

Смолінський водоканал найзбитковіший: «Дніпро-Кіровоград» відзвітувало про витрати в тарифі

. 1446

 Підприємство «Дніпро-Кіровоград» за рік зекономило 3,1 мільйона кіловат, водночас витрати на зарплати перевищили рівень, закладений у тариф на початку 2022 року. Найзбитковішою у структурі підприємства залишається Смолінська філія водоканалу.

 

dnipro kirovograd1

Як пояснив виконуючий обов'язків гендиректора «Дніпро-Кіровоград» Олександр Пісний, між закладеними в тариф у 2022 році видатками і фактичними витратами була суттєва різниця у деяких статтях.

«У тарифі не було закладено підвищення мінімальної заробітної плати в країні, а ми маємо дотримуватися закону. Водночас нам вдалося зменшити витрати на електроенергію і зекономити 3 мільйона 100 тисяч кіловат за рік», – пояснив він.

Наприклад, на заробітну плату у тарифі на 2022 рік було передбачено 40,94%, а фактично витрати склали 45,01% від тарифу. Витрати на погашення кредиту Світового банку у 2022 році склали 13,52%.

Найскладніша ситуація склалася у Смолінській філії водоканалу.

«Якби у тариф закладали лише витрати Смолінського підприємства, то він сягав би 150 гривень за кубометр для абонентів», – уточнив очільник підприємства.

За словами керівника філії Дениса Островського, в цьому районі прокладені металеві труби ще в радянські часи, які вже тоді вже були не новими. Наразі вони не витримують гідроудари після запуску насосів, через що за 2022 рік тут сталося 288 поривів.

Також він уточнив, що за рахунок того, що минулоріч підприємство придбало другий екскаватор для Смолінського водоканалу, це дозволило швидше реагувати на пориви.

«Завдяки цьому нам вдалося зменшити витрати води в мережі на 40 тисяч кубів. Загалом витрати за рік складають більше мільйона кубів», – розповів Денис Островський.

Щодо кримінального провадження про розтрату коштів при закупівлі спецтехніки для підприємства, яке стосується і екскаватора для Смолінського ВКГ, Олександр Пісний підкреслив, що підприємство співпрацює зі слідством.

«Слідство триває, ось напередодні приїжджав слідчий. Нам немає чого приховувати», – додав він.

Раніше «Гречка» повідомляла, що Кіровоградська обласна прокуратура через суд хотіла зобов'язати «Дніпро-Кіровоград» облаштувати укриття на об'єкті підприємства у Світловодську

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте


Реклама