Суспільство

Для жителів селища Нового змінили тарифи та абонплату за воду – скільки потрібно платити

. 1307

З 1 січня 2023 року для мешканців селища Нового діють новий розмір абонплати за воду. Крім того, виконавчий комітет Кропивницькому міськради визначив тариф на воду на рівні 132,2 гривні за кубометр – проте для абонентів ціна за послугу залишається незмінною до кінця вооєнного стану.

taruf voda

 

Як пояснили «Гречці» в абонентському відділі підприємства «Теплоенергетик», яке надає послуги з централізованого водопостачання для селища Нового, від 1 січня 2023 року абонентська плата підвищилася: таким чином «Теплоенергетик» встановив такий же розмір абонплати, як і «Дніпро-Кіровоград», яке постачає воду жителям Кропивницького та області.

Так, від початку 2023 року абонплата за місяць для мешканців селища Новго становить:

  • без лічильника – 35,75 гривень,
  • з одним лічильником – 37,71 гривень,
  • з двома лічильниками – 39,68 гривень,
  • для юридичних осіб без водовідведення – 18,12 гривень,
  • юридичні особи з з водовідведенням – 37,71 гривень.

Водночас рішенням виконавчного комітету міськради від 13 грудня 2022 року тариф на воду для жителів селища Нового визначений на рівні 132,13 гривні за кубометр, з яких:

  • за водопостачання – 62,66 грн,
  • за водовідведення – 69,47 грн.

Абонентську плату для споживачів встановлює саме підприємство, а тарифи на комунальні послуги погоджує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). За законодавством України, на період дії воєнного стану та пів року після тарифи на комунальні послуги для споживачів не можна підвищувати. Як пояснили у Кропивницькій міськраді, тариф у 132 гривні за кубометр розрахований з фактичних витрат підприємства на надання послуг.

«Для абонентів нічого не змінюється. Підприємство розраховує тариф за фактичними витратами. Різницю між тарифом, за яким сплачують абоненти і тим, який розрахований за фактом, підпримству компенсують з державного бюджету», – пояснив начальник відділу по роботі зі ЗМІ міськради Сергій Якунін.

Ціна за послуги водопостачання і каналізації для мешканців селища Нового, як і для абонентів «Дніпро-Кіровоград», залишається незмінним до кінця воєнного стану: 45,972 гривні за кубометр.

 Раніше директор комунального підприємства «Теплоенергетик» Олександр Чельник пояснював, чи змінюватимуться тарифи на тепло.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте


Реклама