Суспільство

«Я боявся що війна змінить мене»: у Кропивницькому відкрилася благодійна фотовиставка добровольця

. 974

Солдат з 121-ої бригади тероборони Кіровоградщини з позивним «Фотограф» влітку 2022 року разом з іншими захисниками стримував ворожий наступ у Сєвєродонецькому районі. Там він зробив фотографії, які стали основою благодійної виставки «Залізне ТрО» у Кропивницькому.

Fotograf vijsk

Юрій Чорнолуцький

 Автор фотографій Юрій Чорнолуцький розповів, що до повномасштабного вторгнення захоплювався фотографією. Проте у перші дні повномасштабного вторгнення пішов добровольцем, хоч до цього ніколи не тримав у руках автомат.

«Війна це жорстоко, це масштабні руйнування. Перебуваючи там, я найбільше боявся, щоб війна не змінила мене. І тому я знаходив відраду у фотографуванні», – пояснив він.

Роботи «Фотографа», зроблені влітку у Сєвєродонецькому районі, склали виставку «Залізне ТрО».

vustavka vijsk2

«Зібравши всі ці світлини, я зрозумів, що це може бути своєрідним діалогом між тилом та фронтом. Цей діалог у кожного свій – мій представлений тут, на цій виставці», – додав Юрій Чорнолуцький.

vustavka vijsk4

Про літні бої під Сєвєродонецьком розповів бойовий побратим «Фотографа» Роман Шаманський. Їхня рота 121-ої бригади тероборони Кіровоградщини була направлена на Луганщину із завданням стримати наступ ворога, який мав перевагу за чисельністю у декілька разів. Щодня позиції захисників Кіровоградщини росіяни обстрілювали з артилерії, танків, мінометів та забороненої зброї.

«Наказ вивести роту, тих хлопців, що лишилися, надійшов наприкінці червня. У нас було вісім загиблих, багато поранених. Було страшно, та ми трималися. Адже кожен крок назад – це ще один крок захопленої української землі, ц еще один крок ворога вперед до наших домівок», – розповів військовий.

Сам Роман Шаманський зізнався, що під час обстрілів думав лише про одне: чи зможе побачити ще раз свою дружину і доньку, сказати ще раз, як любить їх.

Shamanskiy

Роман Шаманський

Виставка діятиме у громадському просторі «КропХаб» (вулиця Преображенська, 2) протягом 10 днів. Там же можна придбати фотороботи Юрія Чорнолуцького: зібрані гроші волонтери передадуть на підтримку українських захисників і захисниць.

vustavka vijsk5

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте


Реклама