Суспільство

Як нараховуватимуть пенсію людям з інвалідністю під час воєнного стану

 Автор: Ірина Зайцева. 3066

Для подовження пенсії по інвалідності необхідно надавати витяг з акта огляду медико-соціальної експертизи (МСЕК). Проте наразі з початком повномасштабного вторгнення рф в Україну, в пенсійному забезпеченні осіб з інвалідністю відбулися зміни.

 

groshi rist

Як зазначили в Головному управлінні пенсійного фонду України в Кіровоградській області, з 2019 року, на момент оголошення карантину, виплати пенсії по інвалідності подовжувались автоматично. З першого січня 2023 року дію карантину в Україні подовжено до 30 квітня 2023 року.

Воєнний стан

Для людей, яким призначено пенсію по інвалідності або пенсію у зв’язку з втратою годувальника та які наразі призвані на військову службу або прийняті на службу за контрактом у період воєнного стану, – їм виплата пенсії продовжується до припинення або скасування воєнного стану. Та протягом шести місяців після його припинення або скасування воєнного стану, а також не менш як на весь строк їх військової служби.

Чому варто проходити огляд МСЕК?

В разі при огляді людині з інвалідністю встановлено іншу групу (підгрупу) інвалідності, то розмір пенсії переглядається з місяця, наступного за місяцем надходження висновку медико-соціальної експертизи до територіального органу Пенсійного фонду.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте