Суспільство

Ворог робить чергові вкиди про вручення повісток (ВІДЕО)

 Автор: Ірина Зайцева. 1626

В проросійських Telegram-каналах поширилась інформація та відео, де нібито одеські патрульні під «дулом» автомата посеред вулиці забирають чоловіка до військкомату.

 

2699098 osnovne pro povistki yak hto i komu vruchayut

Як зазначив у себе на Facebook-сторінці перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, відео було знято 22 січня в Миколаєві, а не в Одесі. Патрульні зі зброєю затримали нетверезого чоловіка, оскільки попередньо до поліції надійшов виклик від жінки, яка в істериці повідомила, що її п'яний вітчим сокирою зарубав чоловіка. Прибувши на місце виклику, поліцейські надали домедичну допомогу потерпілому та викликали слідчих.

"Отже, подія на відео зовсім не про мобілізацію «під дулом автомата», але саме так і працює вороже ІПСО (інформаційно-психологічної операції), щоразу намагається розкачати населення, пошириюючи чергову "зрадоньку", змушуючи нас панікувати. Зберігайте інформаційну гігієну та черпайте інформацію лише з офіційних та перевірених джерел", - зазначив посадовець.

До цього "Гречка" писала про скандальне відео із нібито врученням повістки чоловіку у Світловодську. У ЗМІ поширилася інформація, що працівники "військкомату" посеред вулиці вручали чоловіку повістку, а коли він відмовився її брати, то почали хапати його за руки. Як зазначил у Кіровоградському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, насправді ніякого "вручення повістки" не було. 

Довідково:

ІПСО - психологічна операція (також військова інформаційна операція, часто інформаційно-психологічна операція — це сплановані дії з передачі конкретної інформації та індикаторів до іноземних аудиторій, щоб вплинути на їхні почуття, мотиви, критичне мислення і, зрештою, на діяльність іноземних урядів, організацій.

Якщо максимально спростити, суть полягає в тому, щоб спочатку вплинути на настрої груп у суспільстві. На наступному етапі поширення таких настроїв прямо позначиться на діях представників цього ж суспільства. ІПСО застосовують і в мирний, і у воєнний час. Під час нинішньої війни йдеться про те, щоб передусім забезпечити загарбнику оптимальні умови для взяття під контроль територій, тобто зробити все, щоб українці не чинили опір російським окупантам.

До елементів ІПСО відносяться дезінформація, пропаганда, перебільшення певної інформації або применшення іншої, диверсії в тилу, кібератаки.

Часто певну інформацію запускають через майданчики пропаганди, щоб надалі вона поширювалася вже самими носіями, ставала «вірусною». Очевидною метою Росії зараз є деморалізація і паніка. Інформація почута «сарафанним радіо» найбільш небезпечна. Люди схильні довіряти оточуючим, особливо якщо одну й ту саму інформацію з певними висновками оточення ширить масово. Часте формулювання – «влада приховує правду», тоді як лише той чи інший Телеграм-канал або чат у Вайбері представляється як єдине надійне джерело інформації.

 

 

Поширюйте

Коментуйте