Суспільство

Кропивницька міськрада відсудила в дружини Березкіна 200 тисяч за оренду

 Автор: Таміла Делюрман. 13414

 Кропивницька міськрада відсудила у приваного підприємства "Креативна кухня 2" майже 200 тисяч гривень боргу за оренду земельної ділянки, яка знаходиться в центрі міста.

65 big

Згідно інформації у рішенні суду, мова йде про ділянку площею 709 квадратних метрів, що знаходитьсяна вулиці Декабристів, 7/17. Там розташований ресторан підприємства "Primo Violino".

Заборгованість виникла після того, як підприємство не переуклало договір оренди, оскільки попередній договір скінчився.

Користується "Креативна кухня-2" відповідною ділянкою з 2005 року. Борг же виник за період протягом 2019-2022 років.

Адвокат підприємства подав відзвив, в якому стверджував, що міськрада сама не діяла і не надала дозвіл на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду, при тому, що підприємство підготувало всі документи для укладання договору.  Проте довести цю інформацію так  не зміг.

Також у рішенні зазначається, що нормативна грошова оцінка цієї земельної ділянки становить 324 360 гривень. Вартість її оренди встановили 3 376 гривень за місяць.

Суд прийняв рішення задовольнити позов вцілому та зобов'язав підприємство сплати борг і судовий збір.

Зазначимо, згідно інформації в аналітичній системі Youcontrol, власницею ПП "Креативна кухня 2" є Олена Березкіна, дружина колишнього співвласника компанії "Креатив" Максима Березкіна.

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд 22 серпня закрив кримінальне провадження у справі про заволодіння 20 мільйонами доларів США «Ощадбанку» бенефіціарними власниками та посадовцями групи компаній «Креатив», серед яких діти нині покійного нардепа Станіслава Березкіна Вікторія та Максим Березкіни, колишній голова правління фірми Юрій Давидов.

 Зокрема, судді Олексій Кравчук та Євген Крук задовольнили клопотання адвокатів обвинувачених про закриття провадження від 16 травня 2016 року. Підставою вказали те, що після повідомлення про підозру сплив строк досудового розслідування через порушення процедури його продовження. Мовляв, строки продовжував прокурор своєю постановою, а не слідчий суддя, що є порушенням.

Судді у своєму рішенні послалися на новий порядок продовження строку досудового розслідування, який у 2017 році ухвалила Верховна Рада, а наступного року він набув чинності. Відтоді продовження строку досудового розслідування перебуває у межах повноважень слідчого судді.

Нагадаємо, що за даними слідства, у період 2013-2014 років посадові особи приватних підприємств, що входили до групи компаній «Креатив», у змові з посадовими особами АТ «Ощадбанк» підробили документи з метою отримання в держбанку кредиту на суму 20 мільйонів доларів США нібито на купівлю насіння соняшника. Після отримання коштів власники «Креативу» вивели їх за кордон на рахунки компаній, зареєстрованих у Белізі та Швейцарії. А згодом цими ж грошима сплатили купівлю корпоративних прав компаній, що володіли цінною нерухомістю.

У грудні детективи НАБУ за процесуального керівництва САП повідомили 13 особам про завершення розслідування за підозрою їх у заволодінні 20 мільйонів доларів США АТ «Ощадбанк» та ексслужбовцями "Креативу".

У НАБУ тоді повідомляли, що стороні захисту відкрили матеріали кримінального провадження для ознайомлення перед складанням обвинувального акта та скерування його до Вищого антикорупційного суду України.

Дії 12 підозрюваних кваліфікували за ч.5 ст.191, ч.3 ст.209, ч.2 ст.364, ч.1 ст.366 Кримінального кодексу України. Екснародному депутату інкримінують організацію вчинення злочинів, передбачених ч. 5 ст.191, ч.3 ст.209, ч.1 ст.366.

2 вересня 2021 року справу скерували до Антикорупційного суду. До червня 2022 року у справі намагались провести підготовче засідання. Але врешті 22 серпня суд закрив провадження. 

Справу стосовно екснардепа Станіслава Березкіна було закрито у 2021 році у зв’язку з його смертю.

Фото: Wikimapia

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте