Суспільство

Під час воєнного стану українці мають право на виїзд за кордон на лікування – МОЗ

 Автор: Ірина Требунських. 909

Уряд ухвалив зміни до правил перетину кордону для українців під час воєнного стану, які дозволяють виїжджати в інші країни для лікування.

likuvannya

27 січня уряд ухвалив постанову «Про внесення змін до Правил перетину державного кордону громадянами України», яким регулюється правила перетину кордону для українців, які потребують лікування за кордоном.
Як пояснили у Міністерстві охорони здоров’я, пацієнти, які потребують довготривалої або дороговартісної медичної допомоги, можуть направлятися на лікування за межі держави і під час воєнного стану.

Такі громадяни мають пред'явити на кордоні документи, що підтверджують право на виїзд та в’їзд в Україну, та на підставі листа міністра охорони здоров’я України про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони
здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування.
Відповідність критеріям направлення за кордон для лікування під час воєнного стану потрібно підтвердити випискою з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о), яку заповнює лікар медзакладу, який координує направлення за кордон.

«Направлення за кордон на лікування в період воєнного стану потрібно для того, щоб розвантажити нашу медичну систему й спрямовувати пацієнтів, які потребують довготривалого та дороговартісного лікування, за кордон, а також для отримання ними тих послуг, які ми не можемо забезпечити через воєнний стан у країні», – пояснив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За інформацією МОЗу, цього тижня на спеціалізоване лікування вдалося направити 21 пацієнта з України до Німеччини, Нідерландів, Норвегії, Польщі та Угорщини

 

Поширюйте

Коментуйте