Суспільство

У Кропивницькому з’явиться пам’ятна дошка на честь загиблої «госпітальєрки»

 Автор: Ірина Требунських. 1750

Топонімічна комісія погодила встановлення двох пам’ятних дошок у Кропивницькому: Наталії Фраушер – парамедикині, яка служила у батальйоні «Госпітальєри», та поетесі Олені Журливій.

NataliaF

 

За інформацією Кропивницької міської ради, 30 січня топонімічна комісія погодила встановлення у місті двох пам’ятних дошок: Наталії Фраушер та Олені Журливій.

Наталія Фраушер народилася у Кропивницькому, навчалася у місцевій школі №19. Вона брала участь у захисті України на Донбасі у 2014-2015 роках. Після проживала з родиною в Австрії, та з початком повномасштабного вторгнення повернулася до батальйону «Госпітальєри», де отримала позивний «Австрійка». У червні 2022 року під час евакуації поранених сталося ДТП, в якому загинула Наталія Фраушер. Встановлення пам’ятної дошки у Кропивницькому ініціювали керівництво школи №19 та службовці медичного батальйону «Госпітальєри».

Друга пам’ятна дошка буде присвячена вчительці і поетесі Олені Журливій. Вона народилася у 1898 році у Смілі, проте більшу частину життя прожила у Кропивницькому. Російська влада арештувала її у 1938 році за «агітацію проти радянської влади» і засудила до заслання у виправно-трудових таборах Алтаю (Росія) на 10 років. Та завдяки клопотанню Павла Тичини їй вдалося повернутися до України. З 1951 по 1956 рік Олена Журлива працювала у школі №3 у Кропивницькому, яка нині називається «Гімназія імені Олени Журливої». Наразі її їм’ям названа вулиця у місті, де вона жила, а також провулок в Олександрії.

Вірші на музику поклали сучасні музичні виконавці «С.К.А.Й», Pianoбой та «Друга ріка».

Нагадаємо, раніше громадська організація презентувала відеоролик про п’ять відомих жінок Кропивницького, серед яких – Олена Журлива.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте