Суспільство

Дбати про свій колектив - теж вклад у перемогу: приклад ІТ-компанії з Кропивницького

 Автор: Таміла Делюрман. 1410

 Повномасштабне вторгнення для ІТ-компанії Onix почалось із підтримки своїх співробітників у тилу і на передовій, порятунок колег із міст, де точаться бої. Після того, коли убезпечили своїх, змогли працювати на перемогу і по-іншому: боротись проти ворога у кіберсвіті хакерськими атаками ворожих сайтів.

 

 

60226108 676516409474929 3770047581472686080 n copy

Спочатку одягнули маску на себе

У літаках, у випадку біди спершу одягнути кисневу маску на себе, а потім допомагати іншим. Так вчинили і кропивницькі айтівці.

Першим пріоритетом компанії у лютому стала підтримка своїх працівників. І тих, які і в умовній безпеці, і які в містах неподалік лінії фронту і навіть, які за кордоном. Загалом наразі компанія налічує 375 працівників у різних куточках світу та України. Після лютого, багатьом знадобилася допомога, аби виїхати із “гарячих” на той час міст.

За словами директорки HR-відділу компанії Світлани Невмержицької, евакуювали “оніксівців” із Краматорська, Бердянська, Чернігова та інших регіонів. Наразі продовжують моніторити потреби тих, хто зовсім близько до небезпеки - Харківська та Дніпропетровська області. Дехто із них лишився у Кропивницькому, хтось виїхав у західні області, а хтось взагалі за кордон.

Із тими, хто перебуває у потенційно небезпечних областях, проводяться постійні зідзвони, аби з’ясовувати в якій людина наразі ситуації, який її стан, чи можливо вже готова релокуватися і їй потрібна допомога.
Серед усіх же співробітників проводяться щомісячні і щоквартальні зідзвони.

З початком повномасштабного вторгнення такі зідзвони були раз на три тижні, аби розуміти емоційний і загалом стан колег. Двічі ж на тиждень організовувалися зідзвони з психологинями компанії для всіх бажаючих.

Зараз через обстріли енергетичної інфраструктури і відключення світла, багато айтишників втратили можливості для організації своєї роботи. “Онікс” тут теж одразу відреагували і своїм колегам за необхідності допомогли генераторами, а десь орендували коворкінги і так далі.

У перші дні війни кількох співробітників компанії мобілізували, кілька самі пішли до тероборони. Загалом 11 колег долучилися до певних військових підрозділів. Наразі ж шестеро "оніксівців" продовжують службу.

Компанія постійно підтримує зв'язок зі своїми колегами-воїнами та їхніми родинами, намагаючись реагувати на будь-які потреби цих людей.

Нищити ворога так, як вміють то найкраще

Команда постійно прагне долучатися до наближення перемоги різними способами.

Найуспішнішим звісно ж називають DDoS-атаки, адже це саме те, що вони найкраще вміють. Простими словами "DDoS" – це хакерські атаки на сайти. “Оніксовці” між собою мало не змагання влаштовують, хто швидше і більше "покладе" ворожих сайтів.

278115923 1422285051564724 2211141895039086992 n

"В нас є внутрішній чат для таких справ. Туди закидаються посилання "поганих" сайтів. Це так класно спостерігати за цією блискавичною реакцією колег, коли за кілька хвилин ці сайти "кладуть". Потім ще й діляться досвідом, як краще та швидше це зробити. Хлопці між собою навіть розробляють стратегію, відпрацьовують як краще ці DDoSи налаштувати”, - пояснила Світлана.

І насправді мова йде не лише про внутрішньо-колективні чати. Айтівці “Onix” слідкують за спеціальними офіційними Telegram-каналами, такими як “IT-армія”, “Інтернет-армія” і подібні та реагують на завдання та виклики, які подавалися там.

 

 Фото із Фейсбук-сторінки компанії "Онікс"

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте