Суспільство

У телеграм-каналі поширювали фейки про отруйні продукти у магазинах Кіровоградщини

 Автор: Анастасія Дзюбак. 1820

 Анонімний телеграм-канал Кропивницького поширив декілька повідомлень про нібито продаж в Кіровоградській області продуктів, якими можна отруїтись із тяжкими наслдками ад до паралічу. Держпродспоживслужба області спростовує інформацію.

 

ff336f2665fe8bd02bf108a99b6df90e L

Зокрема у повідомленнях мова йшла про печиво, виготовлене в Румунії, та підроблене масло.

"Звертаємо увагу громадян на подання телеграм-каналом завідомо недостовірних фактів про ці продукти та перекручення інформації з імовірною метою нагнітання паніки серед населення. В Кіровоградській області не зафіксовано обігу ані зазначеного печива, ані фальсифіката молочного продукту. Питання харчової безпеки мешканців регіону перебуває на постійному контролі Держпродспоживслужби", - кажуть у Держпродспоживслужбі.

Яка ситуація насправді?

Такі продукти дійсно своєчасно виявляли, але в інших областях.

Наприклад, виробник масла у Харкові сам звернувся виявивши на полицях фальсифікат свого продукту. На підробці вказана дата дату виготовлення з майбутнього - 31.03.2023. Про отруйність цього продукту мова не йшла. У продажі у Кіровоградській області такого продукту не виявили.

Також у січня дійсно була інформація про виготовлене у Румунії (виробник: Ro Star S.A., Romania ) та експортоване з Польщі (оптовик: VYV DISTRIBUTION Sp. z o.o., Poland, а одрежувач одержувач: ТзОВ «ЛЬВІВІМПОРТ», м. Львів) печиво, яке містило у собі акриламід – це хімічна сполука, яка утворюється природнім шляхом під час термічної обробки. За європейським законодавством ця речовина вважається небезпечною в харчових продуктах. Проте це печиво також не виявили в Кіровоградській області.

327267886 761737688121574 5018209383871476713 n

Якщо ви виявили цю продукцію у магазинах області, варто повідомити про це Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області - gudpss@kr.consumer.gov.ua

Нагадуємо, варто довіряти леше перевіреним джерелам інформації та дотримуватись критичного мислення.

Як не стати дертвою фейкових новин?

Як читати й аналізувати новини чи дописи в мережі:

  1. Завжди цікавтеся, звідки автор допису взяв інформацію, яку вам пропонує. Якщо ви не знайшли відповіді, не довіряйте матеріалу. Якщо ви знаєте, звідки взято інформацію, перевірте її першоджерело. Так ви переконаєтеся, що інформацію подали коректно.
  2. Не робіть висновків на основі заголовків. У заголовку може опинитися(умисно чи ні) інформація, яка суперечить суті матеріалу або спотворює її.
  3. З особливою пересторогою ставтеся до інформації, яка викликає занадто сильні переживання. Якщо ви прочитали новину й вам перехопило подих від обурення, паніки, злості, розчулення тощо, пригальмуйте і пошукайте підтвердження цієї інформації в інших джерелах.
  4. Звертайте увагу на дату публікації чи події, що описується. Іноді в соцмережах поширюють матеріали, в яких ідеться про давні й уже не актуальні події. Якщо в матеріалі не вказана дата публікації, ставтеся до нього особливо обережно.

 

Поширюйте

Коментуйте