Суспільство

Тимчасові затримки із нарахуванням субсидій: на Кіровоградщині пояснили ситуацію

 Автор: Таміла Делюрман. 2187

На Кіровоградщині тимчасові затримки з нарахуванням субсидій новим заявникам. Найближчиим часом ситуацію обіцяють стабілізувати.

f62fe74e 843e 42fb 8fc7 9c85acc3ad4a

Про ситуацію з нарахуванням субсидій в області розповіла заступнмця начальниці управління пенсійного фонду Кіровоградщини Олена Романченко сьогодні, 6 лютого, під час пресбрифінгу.

За її словами, функції опрацювання заявок та нарахування субсидій перейшли до пенсійного фонду із 1 грудня 2022 року.

Всі заявки, які надходили у листопаді також передали на опрацювання управлінню пенсійного фонду.

"Протягом листопада і грудня заявки лише приймалися, але не опрацьовувалися. Це 2000 заявок за листопад і 4000 - за грудень", - пояснила посадовиця.

Протягом січня цього року вже надійшло понад 9000 зявок. Проте програма для їх опрацювання почала працювали лише із середини січня. Саме тому з'явилися затримки. Від усіх заявок, які надійшли протягом трьох місяців за останні два тижні встигли опрацювати лише 2000 заяв, які надходили від листопада-грудня.

Крім того, ускладнюється робота і відключеннями світла. Наразі управління пенсійного фонду в області через це працюють за подовженим робочим днем та подовженим тижнем. Тому вже темпи роботи збільшили і обіцяють опрацювати всі заявки найближчим часом.

"Всі заяви зареєстровані, всі вони на обліку, їх всіх опрацюють найбличим часом. Субсидія буде нарахована з тої дати, коли людина має на неї право, тобто із доплатою за попередні місяці, якщо їй зробили нарахування із затримкою", - акцентувала Олена Романченко.

Людям, які отримували вже до цього субсидії, взагалі не варто подавати ніяких заяв, перенарахування здійснюватиметься автоматично.

Загалом же, стосовно нарахування субсидій пенсійний фонд працює за екстериторіальним принципом, тобто не прив'язуючись до місяця подання заявки.

Подати заявки можна кількома способами:

  • до органів пенсійного фонду;
  • до сервісного центру;
  • через веб-портал електронних послуг пенсійного фонду;
  • через додаток "Дія";
  • можна надіслати документи поштою.

Нагадаємо, "Гречка" раніше пояснювала хто може отримати субсидії та як її оформити на Кіровоградщині.

Поширюйте

Коментуйте